Opera Bałtycka od kuchni

19 lutego 2007 (artykuł sprzed 13 lat)
Łukasz Unterschuetz
Opera Bałtycka zrywa z wizerunkiem niedostępnej świątyni sztuki i bardziej niż zwykle otwiera się na widzów. Ostatnio postanowiła umożliwić im oglądanie prób zespołu baletowego.

Spotkania prowadzone są przez Sławomira Gidla, choreografa Opery Bałtyckiej (odpowiedzialnego między innymi za choreografię w "Edith", czy przygotowywanego właśnie "Don Kichota").
Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, które mogą się dowiedzieć wielu rzeczy na temat pracy baletnic i baletmistrzów (jak wygląda ich dzień pracy, na czym polegają ćwiczenia). Mają szansę dowiedzieć się, czym jest paczka, obejrzeć różne rodzaje baletowego obuwia - puenty, baletki, jazzówki i przede wszystkim zobaczyć, jak wygląda prawdziwa próba do spektaklu.
Sławomir Gidel odpowiada szczegółowo na wszystkie pytania dzieci i oczywiście zachęca wszystkich najmłodszych do spróbowania swoich sił w tym trudnym, ale jakże pięknym tańcu.

Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji być na takim spotkaniu mają jeszcze szanse. Najbliższe odbędzie się 3 marca, a zapowiadane są także kolejne.