Październik w trójmiejskich teatrach: przełożone spektakle, ale nie wszędzie

5 października 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Magda Mielke
aktualizacja:21:24 (5 października 2020)
Wspólną decyzją organizatorów Tydzień Chorwacki nie odbędzie się w planowanym terminie 9-14 października. Wydarzenie zostaje przeniesione na pierwszą połowę 2021 roku. Powodem decyzji jest obecna sytuacja epidemiczna w Polsce i Chorwacji. Więcej zdjęć (1)

Wspólną decyzją organizatorów Tydzień Chorwacki nie odbędzie się w planowanym terminie 9-14 października. Wydarzenie zostaje przeniesione na pierwszą połowę 2021 roku. Powodem decyzji jest obecna sytuacja epidemiczna w Polsce i Chorwacji.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Wspólną decyzją organizatorów Tydzień Chorwacki nie odbędzie się w planowanym terminie 9-14 października. Wydarzenie zostaje przeniesione na pierwszą połowę 2021 roku. Powodem decyzji jest obecna sytuacja epidemiczna w Polsce i Chorwacji.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Trójmiejskie sceny modyfikują swoje plany repertuarowe na nadchodzące dni. Odwołany został Tydzień Chorwacki w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, nie odbędą się pojedyncze pokazy spektakli Teatru Wybrzeże, przełożona jest także premiera "Fidelio" w Operze Bałtyckiej. Planów nie zmienia Teatr Miejski i zamierza realizować repertuar przy 25 proc. obłożenia widowni.Najbliższe odwołane imprezy w Trójmieście


Aktualizacja: poniedziałek, godz. 21:24

Teatr Muzyczny poinformował, że z powodu pozytywnych wyników testów na covid-19 w zespole Teatru, podjął trudną decyzję o odwołaniu najbliższych spektakli "Hairspray" w dniach 8-11 października oraz "The Big Bang" w dniach 7-11 października. Jak czytamy w komunikacie: "Jest nam bardzo przykro, prosimy o zrozumienie. Już dziś możemy zaprosić na set "Hairspray" w nowym terminie 4-8 listopada 2020. W związku z koniecznością ponownego rozmieszczenia miejsc na widowni, prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt telefoniczny lub mailowy z Biurem Obsługi Widzów do piątku 9.10".

Wprowadzenie czerwonej strefy w Sopocie oznacza zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych. Żółte strefy w Gdyni i Gdańsku wiążą się zaś z nałożeniem kolejnych ograniczeń dla organizatorów wydarzeń kulturalnych. W teatrach udostępnione widzom może być co czwarte miejsce na widowni (nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc), co wymusza na teatrach modyfikowanie swoich planów repertuarowych.

Tydzień Chorwacki odwołanyOrganizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski w ramach cyklu Teatry Europy i Świata Tydzień Chorwacki nie odbędzie się w planowanym terminie 9-14 października. Wydarzenie zostało przeniesione na pierwszą połowę 2021 roku. W związku ze zmianą terminu zwracane będą należności za bilety zakupione na poszczególne wydarzenia. W przypadku biletów nabytych przez stronę internetową zwrot środków nastąpi automatycznie na konto, z którego dokonano zakupu. Zwroty za bilety zakupione w kasie Teatru realizowane będą w kasie GTS.

Do końca października można jeszcze zwiedzać - z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego - wystawę plakatów Borisa Bućana. Wystawa otwarta jest codziennie w godzinach 14-19. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują ograniczenia liczby osób, obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru.

Recenzja "Akademii Pana Kleksa"Przełożona premiera w Operze BałtyckiejRównież Opera Bałtycka modyfikuje swoje plany repertuarowe na najbliższy czas. Planowana początkowo na 3 października premiera "Fidelio" została przełożona na 23 października.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie: "W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, publiczności i artystów, zdecydowaliśmy o odwołaniu spektakli "Sen nocy letniej" (9-11 października), "Don Bucefalo" (17-18 października), Opera? Si! (17 października) oraz wszystkich wydarzeń edukacyjnych do końca października. Jesteśmy przekonani o słuszności tego zapobiegawczego działania. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki temu bezpiecznie spotkamy się 23 października na premierze "Fidelio" Ludwiga van Beethovena".

Zasady działania komunikacji w żółtych i czerwonych strefachTeatr Wybrzeże: odwołane pojedyncze spektakleW związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w Sopocie Teatr Wybrzeże odwołuje prezentację "Fedry" z 8, 10 i 11 października oraz "Tresowanych dusz" z 17 i 18 października. Z powodu kwarantanny jednego z aktorów odwołane zostają również pokazy "Życia intymnego Jarosława" z 9, 10 i 11 października. Widzowie mogą uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety w kasach teatru. Prezentacja pozostałych spektakli odbywa się przy zachowaniu regulaminu wprowadzonego na czas epidemii.

Koronawirus w Teatrze MuzycznymTeatr Muzyczny z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa jednego z aktorów odwołał w ubiegły weekend pokazy spektaklu "Brzechwa dla dzieci".

O dalszych planach teatr poinformuje wkrótce.

Teatr Miejski nie zmienia planówPomimo obowiązywania w teatrze dodatkowych regulacji Teatr Miejski nie zmienia planów repertuarowych. Jak czytamy w oświadczeniu na stronie teatru: "Jesteśmy zobowiązani ograniczyć liczbę dostępnych miejsc na widowni do 25 proc. Zapewniamy, że aktorzy grają na 100 proc.! Obsługa widzów rozwieje wszystkie wasze wątpliwości. To wyjątkowa okazja, żeby w tak ekskluzywnych warunkach oglądać teatralne spektakle!!!".

Bez zmian pozostaje także premiera "Rozważnej i romantycznej" planowana na 10 października.

- Tak jak większość gdyńskich instytucji kultury, gramy przy 25 proc. dostępnych miejsc na widowni - mówi Marzena Szymik-Mackiewicz z Teatru Miejskiego w Gdyni.

Opinie (16) 3 zablokowane

 • a po co komu te głupoty? (1)

  poza tymi którzy z tego żyją...

  • 8 45

  • i tym, którym jest to potrzebne, durniu. Spektakle są zazwyczaj grane przy 100 procentowej frekwencji widowni

   • 4 1

 • Dojdzie do tego , że po prawie roku bezczynnosci (2)

  Będą zwolnienia i umowy o dzieło bądź inne formy zatrudnienia artystów.. Od marca praktycznie żadnych przedstawień poza kilkoma. Żaden budżet tego nie wytrzyma. Już widzę ten skowyt ,,artystów,, , co w domu ćwiczą po 8godzin.

  • 8 17

  • Zenek reklamuje media Mark

   Przebranżowić się potrafił. Jak nic nie robisz ,a kasa na koncie miesiąc to git!

   • 9 13

  • i to wszystko niestety z powodu "kataru"

   • 2 3

 • Jeszcze nie wszędzie przełożono?

  Najwyższa pora aby było to wszędzie do przyszłej wiosny!

  • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.