Planszówki, Peja i inne koncerty. Planuj tydzień

21 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

W nadchodzącym tygodniu do Gdańska zawita świąteczna atmosfera. Stanie się tak za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Miłośnicy gier planszowych i dobrej zabawy spotkają się na tematycznych targach. Do tego dużo koncertów i kilka ciekawych spotkań. Druga połowa listopada okazuje się być bardzo intensywna.
KoncertyW piątkowy wieczór w Sfinks700 wystąpi Mery Spolsky, a w Protokulturze Peja / Slums Attack. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na koncert Joanny Bejm śpiewającej wiersze Haliny Poświatowskiej. W Metrze zespół Detonacja świętował będzie swoje 10-lecie, w B90 zagrają Powerwolf i Gloryhammer, a w Gdynia Arenie Ania Wyszkoni zaśpiewa w ramach akcji profilaktycznej Niećpa.

W sobotę w Filharmonii Bałtyckiej Krzysztof Cugowski będzie świętował 50 lat na scenie, Teatr Szekspirowski odwiedzi Misia Furtak, a Sfinks700 Karolina Czarnecka. B90 zaprasza na muzyczne wspomnienie Był kiedyś Jarocin, w Starym Maneżu Lemon zagra akustycznie (bilety wyprzedane).

Dzień później Stary Maneż odwiedzi Mikromusic ze swoim akustycznym projektem, w Sali Koncertowej Portu Gdynia usłyszymy muzyczne wspomnienie po Niezapomnianych Artystach. W Parlamencie wystąpi Bednarek (bilety wyprzedane).

Nowy tydzień rozpocznie koncert Cohen i Kobiety w Filharmonii Bałtyckiej, dzień później w tym samym miejscu usłyszymy piosenki Osieckiej, Młynarskiego i Przybory. W Starym Maneżu wystąpi Basia, w B90 Moonspell, a w Teatrze Szekspirowskim Kortez (bilety wyprzedane). W środę w Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Jazz Band Młynarski-Masecki, a dzień później w Bunkrze Pokahontaz.

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór w Protokulturze odbędzie się 42 edycja Dub Mass, Sfinks700 zaprasza na Rave in Peace, a w Autsajderze odbędzie się Studenckie Wesele. W klubie Wolność poczujemy Friday Vibes, a Kosmos zaprasza panie na Ladies Night. W sobotę Protokulturę odwiedzą YellowHeads, Sfinks700 zaprasza na trójmiejski debiut Kollektiv Turmstrasse, a w Metrze odbędzie się kolejny Schism. Wydział Remontowy zaprasza na TOG - dark, industrial, goth, wave, a w Ygreku odbędzie się Vinyl Party. Mechaniczna Pomarańcza zaprasza na Tool Night, we Wtedy pobawimy się na Love me tinder, a w Bunkrze rozgrzeje nas Cuban Fury - Afro Latino.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW najbliższy weekend świąteczna atmosfera dosięgnie Gdańska - na Targu Węglowym rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a w Amberexpo ruszy Wielka Fabryka Elfów.

W Amberexpo odbędzie się kolejna edycja Targów Gra i Zabawa. Galeria Bałtycka zaprasza na spotkanie z TikTokerami, a w CH Osowa zobaczymy wystawę kotów rasowych.

Muzeum Emigracji zaprasza do udziału w grze muzealnej Misja Ściśle Fajna. W Kuźni Wodnej w Oliwie odbędą się pokazy kucia japońskiego. IKM zaprasza na spotkanie podróżnicze American Dream. Od Nowego Jorku do Key West. Dużo ciekawych wydarzeń odbędzie się w ramach 4. Nordic Focus Festival, w tym spotkanie z Filipem Springerem wokół książki "Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz".
Wielka Fabryka Elfów wraca do Amberexpo

Mat. archiwalny

Teatr, kabaret, muzyka poważnaTeatr Muzyczny odwiedzi Moscow City Ballet ze spektaklami Dziadek do orzechów i Jezioro łabędzie. Galeria WL4 zaprasza na wernisaż połączony z performansem Msza za miasto Arras. Salę Koncertową Portu Gdynia odwiedzi Kabaret Jurki, a w Teatrze Boto czeka nas kolejny spektakl w ramach III Sopockich Konsekwencji Teatralnych. Wszystkie grane w tym tygodniu spektakle znajdują się w naszym Kalendarzu Imprez.

Spektakle dramatyczne w Trójmieście


W sobotę rozpocznie się V Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale. W Centrum św. Jana usłyszymy Kantatę Dla 108 Męczenników II wojny światowej. Przed nami ostatni, finałowy koncert Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. W niedzielę odbędzie się koncert Muzyka Europy w Kościele Gdańskiej Polonii - Koncert IV. Haendel / Händel. Kościół św. Katarzyny zaprasza na Włoską Galę Operową - The 3 Tenors & Soprano. W niedzielę odbędzie się kolejny Koncert Oruński pod nazwą "Trąbka".

Zeszłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy

Mat. archiwalny

Dla aktywnychKibicujMistrzostwa Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic odbędą się w czasie Targów Gra i Zabawa

Mat. archiwalny

KinoPremiery filmowe w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
37%

Jarmark Bożonarodzeniowy

36%

Targi Gra i Zabawa

4%

koncert Mikromusic

3%

Wielka Fabryka Elfów

4%

maraton zumby

11%

pokaz kotów

5%

Nordic Focus Festival

zakończona

łącznie głosów: 92

Spektakle