Próbują stworzyć klubokawiarnię w Gdańsku

15 stycznia 2021, 7:00
Joanna Skutkiewicz
Galeria Nasza Przestrzeń niecierpliwie czeka na chwilę, w której będzie można zaprosić pierwszych gości. Więcej zdjęć (13)

Galeria Nasza Przestrzeń niecierpliwie czeka na chwilę, w której będzie można zaprosić pierwszych gości.

fot. Projekt Nasza Przestrzeń / Facebook

Galeria Nasza Przestrzeń niecierpliwie czeka na chwilę, w której będzie można zaprosić pierwszych gości.

fot. Projekt Nasza Przestrzeń / Facebook

W samym centrum GdańskaMapka powstaje klubogaleria, w której w niedalekiej przyszłości mają odbywać się różnorodne wydarzenia artystyczno-kulturalne. Aleksandra Brzezińska i Bartosz Popiołek pomimo trudnych, pandemicznych czasów, postanowili dążyć do spełnienia swojego marzenia i w pocie czoła pracują nad przygotowaniem przestrzeni do użytku. Uruchomili też na ten cel zbiórkę crowdfundingową.Kawiarnie i herbaciarnie w Trójmieście


Budynek będący częścią Dworu Miejskiego w Gdańsku zyskał nowych lokatorów. Lokal mieszczący się w pobliżu ul. Długiej i Teatru Szekspirowskiego ma niebawem stać się miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Brzezińska i Popiołek chcą, by klubogaleria stała się miejscem spotkań lokalnych artystów i fanów sztuki, organizacji warsztatów i koncertów, a także promowania i sprzedaży własnej twórczości. Ma to być również miejsce dla miłośników roślin, którzy chcą powymieniać się kwiatami doniczkowymi.

- Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy, organizacji warsztatów i występów - zapewnia Aleksandra Brzezińska.

Remont na finiszuBy lokal mógł działać, potrzeba mu było kompleksowego remontu. Prace są obecnie na wykończeniu. Zostało zaledwie przygotowanie łazienki i malowanie podłogi.

- Klubogaleria byłaby już gotowa do rozpoczęcia pierwszych działań - mówi Aleksandra Brzezińska. - Zatrzymały nas jednak obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zakładaliśmy, że organizowane wernisaże i "dżemy" pomogą nam uzbierać kwotę potrzebną na doposażenie lokalu.

Zbiórka na doposażenie lokaluW celu zebrania potrzebnych funduszy uruchomiono zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Celem jest 20 tys. złotych. Na razie udało się uzbierać niecałe 600 zł. Na uwagę zasługują prezenty, które prowadzący zbiórkę oferują darczyńcom za wpłaty. Są tam wielokolorowe magnesy, wisiorki i kryształy z żywicy epoksydowej, obrazy malowane na zamówienie, a także bony zniżkowe i do wykorzystania na dowolne wydarzenie w lokalu. Wszystkie wyroby rękodzielnicze są przygotowane przez Aleksandrę Brzezińską, która na co dzień zajmuje się malarstwem, rysunkiem, filmem oraz sztuką użytkową tworzoną z żywicy. Specjalizuje się w surrealizmie magicznym i ekspresjonizmie abstrakcyjnym (action painting). Jej prace można oglądać na fanpage'u Lx sunart.

Bieżące informacje na temat działania Galerii będą publikowane na fanpage'u na Facebooku.
Czy tęsknisz za możliwością spotkania się w klubach/galeriach na żywo?
76%

tak

4%

nie, wystarczają mi spotkania online

20%

nie, nie chadzam na takie spotkania

zakończona

łącznie głosów: 706

Opinie wybrane


wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.