Przynajmniej cztery duże premiery w Operze Bałtyckiej w najbliższym sezonie

5 września 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Łukasz Rudziński
Jestem orędownikiem opery dla wszystkich - dla tych, co chcą być ambitni, tych, co boją się być ambitni oraz takich, którzy wcale nie chcą być ambitni - mówi Warcisław Kunc. Więcej zdjęć (3)

Jestem orędownikiem opery dla wszystkich - dla tych, co chcą być ambitni, tych, co boją się być ambitni oraz takich, którzy wcale nie chcą być ambitni - mówi Warcisław Kunc.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Jestem orędownikiem opery dla wszystkich - dla tych, co chcą być ambitni, tych, co boją się być ambitni oraz takich, którzy wcale nie chcą być ambitni - mówi Warcisław Kunc.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Opera Bałtycka rozpoczyna sezon 23 września galą "Francuska Noc". Później, w listopadzie, czekają nas dwie premiery - jedna operowa i taneczna oraz koncerty operetkowe. Na kolejne duże produkcje poczekamy do przyszłego roku. Od stycznia do repertuaru wrócić mają tegoroczne produkcje operowe.W Operze Bałtyckiej trwają przygotowania do nowego sezonu, który zainauguruje gala operowa 'Francuska noc" 23 września, godz. 18.

- Oprócz zapowiedzi propozycji, które trafią do naszego repertuaru, podczas gali usłyszymy również hity mówiące nam wiele o kulturze Francji. Wystąpią Chór, Balet i Orkiestra Opery Bałtyckiej. Obecny będzie też Krzysztof Knittel, który przedstawi swój punkt widzenia "Sądu Ostatecznego". Będzie w Operze również choreograf "Dziadka do orzechów", François Mauduit, może uda się go namówić do prezentacji jakiegoś fragment układu? Będą m.in. utwory z operetek Offenbacha, jak słynna "Barkarola" z "Opowieści Hoffmanna", czy "Duet kwiatów" z "Lakmé" Léo Delibesa - mówi Warcisław Kunc, dyrektor Opery Bałtyckiej.
Przeczytaj o sporze zbiorowym w Operze Bałtyckiej.

Później ruszą liczne projekty edukacyjne oraz koncerty operetkowe z cyklu "Kochamy operetkę" (29-30.09, 20-21.10, 17-18.11). Jedynym spektaklem, który wyprodukowano w minionym sezonie, a znajdzie się w repertuarze tegorocznym, jest "Pinokio".

- Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Najważniejszym z nich są finanse. Proszę zauważyć, że mamy dwie premiery, które generują spore koszty - to listopadowe premiery "Sąd Ostateczny" i "Dziadek do orzechów". W zasadzie premiery są trzy, bo "Hrabinę" w reżyserii Krystyny Jandy wystawimy 18 stycznia. Musimy stworzyć pewien mechanizm finansowy, by ta premiera mogła zostać wyprodukowana. Jednocześnie zapewniam, że ani "Cyganeria", ani "Nabucco" czy "Madama Butterfly" w wersji semi-stage nie spadły z afisza - będziemy je grać w przyszłym roku. Być może dołączy do nich również "Traviata" i "Rigoletto. Semi-stage" - dodaje Warcisław Kunc.
Gala inauguracyjna to pomysł, który Warcisław Kunc wprowadził w ubiegłym roku. Wtedy wydarzenia sezonu zapowiadała "Włoska Noc" na zdjęciu. 23 września odbędzie się "Francuska Noc" - zapowiedź drugiego sezonu pod jego dyrekcją. Więcej zdjęć (3)

Gala inauguracyjna to pomysł, który Warcisław Kunc wprowadził w ubiegłym roku. Wtedy wydarzenia sezonu zapowiadała "Włoska Noc" na zdjęciu. 23 września odbędzie się "Francuska Noc" - zapowiedź drugiego sezonu pod jego dyrekcją.

fot. Krzysztof Mystkowski / KFP / Opera Bałtycka

Gala inauguracyjna to pomysł, który Warcisław Kunc wprowadził w ubiegłym roku. Wtedy wydarzenia sezonu zapowiadała "Włoska Noc" na zdjęciu. 23 września odbędzie się "Francuska Noc" - zapowiedź drugiego sezonu pod jego dyrekcją.

fot. Krzysztof Mystkowski / KFP / Opera Bałtycka

Pierwszą premierą sezonu będzie "Sąd Ostateczny" Krzysztofa Knittla z librettem Mirosława Bujko. Spektakl wyreżyseruje Paweł Szkotak. Premiera odbędzie się w środę 8 listopada. Spektakl na pewno zagrany zostanie pięć razy.

- Początkowo planowaliśmy w listopadzie tylko premierę, a granie, ze względów finansowych, w 2018 roku. Ostatecznie zagramy ten tytuł pięć razy. Czy wróci on do repertuaru w przyszłym roku uzależniamy od tego, z jakim spotka się przyjęciem. Trudnością logistyczną będą mikroporty, w które wyposażymy wszystkich solistów. To coraz powszechniejsza praktyka przy śpiewie operowym, zwłaszcza, że dodatkowym nagłośnieniem wspomagają się praktycznie wszystkie sceny operowe. Niebawem śpiewanie bez wspomagania będzie przypominać grę muzyki dawnej na instrumentach z epoki - dodaje dyrektor Opery Bałtyckiej.
Drugą listopadową premierą (30 listopada) będzie klasyczny, baletowy "Dziadek do orzechów". Więcej o tej produkcji przeczytać można w artykule o zmianach w zespole Baletu Opery Bałtyckiej. Spektakl grany będzie wieczorami z orkiestrą (wtedy bilety będą droższe) lub z taśmą (głównie poranne grania).

Czterokrotnie (30 i 31 grudnia) wykonany zostanie koncert sylwestrowy "Francuska Noc", który poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

- W jednej części koncertu usłyszymy to, co najpiękniejsze w operze i operetce francuskiej, a w drugiej to, co najpiękniejsze w kulturze Francji . Nie zapomnimy o Edith Piaf, o Jacquesie Brelu, o "Upiorze w Operze" czy "Nędznikach". Oczywiście nie może być takiej imprezy bez kankana czy "Moulin Rouge". Jestem orędownikiem opery dla wszystkich - dla tych, co chcą być ambitni, tych co, boją się być ambitni oraz takich, którzy wcale nie chcą być ambitni - zapewnia Warcisław Kunc.
To okazja by przyjrzeć się bliżej artystom każdego z zespołów, na zdjęciu Orkiestra Opery Bałtyckiej, sekcja smyczkowa. Więcej zdjęć (3)

To okazja by przyjrzeć się bliżej artystom każdego z zespołów, na zdjęciu Orkiestra Opery Bałtyckiej, sekcja smyczkowa.

fot. Edyta Steć / trojmiasto.pl

To okazja by przyjrzeć się bliżej artystom każdego z zespołów, na zdjęciu Orkiestra Opery Bałtyckiej, sekcja smyczkowa.

fot. Edyta Steć / trojmiasto.pl

Spośród planów przyszłorocznych pewna jest premiera "Hrabiny" Stanisława Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy i choreografii Emila Wesołowskiego. Zaplanowano ją na 18 stycznia. Prawdopodobnie w lutym Tomasz Podsiadły przygotuje kolejną operę w wersji semi-stage - tym razem "Poławiaczy pereł" Georgesa Bizeta. Z kolei w kwietniu ma odbyć się długo wyczekiwana premiera operetki "Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha.

- Rozmawiam z dwoma reżyserami i scenografami. Jeden z reżyserów chce skorzystać z mało w Polsce znanej wersji francuskiej, drugi z wersji niemieckiej. Dochodzi do tego odważny pomysł, by zaśpiewać tę operetkę po francusku. Według mnie operetka śpiewana w oryginale nie ma sensu. Z kolei jeden ze scenografów ma dość tradycyjny pomysł na aranżację przestrzeni, drugi widzi ją bardziej nowocześnie. Niemniej, by ta premiera mogła dojść do skutku musimy mieć dodatkowe środki, bo trzeba to jasno powiedzieć, że nasza dotacja na poziomie 15 mln 400 tys. zł pozwala nam wyprodukować tylko jedną premierę w roku - środki te pochłonie "Hrabina" - kończy Warcisław Kunc.
Pieniędzy, póki co, nie ma również na wiosenną premierę taneczną, na której zależy Wojciechowi Warszawskiemu i Izabelli Sokołowskiej-Boulton, kierujących Baletem Opery Bałtyckiej. Miałby to być "Wieczór Rolanda Petit".

Rozwijane są projekty edukacyjne. Poza "Operą Tu!Tu!" czy "Opera? Si!", pojawi się propozycja dla dzieci w wieku 0-3 lata i ich rodziców - "Opera na start", propozycja dla licealistów - "Ściąga z opery" czy projekt skierowany do szkół w regionie "Może Opera". Po wakacyjnym graniu kontynuacji doczekają się brancze baletowe "B jak balet" oraz kino projekcje z Opera Platform.

Udział w gali otwarcia sezonu 2017/2018 "Francuska Noc" kosztują od 60 do 100 zł. Bilety na "Sąd Ostateczny" od 40 do 80 zł. Bilety na "Dziadka do orzechów" w cenie 50-90 zł (grania wieczorne z orkiestrą) lub 40-80 zł (grania z taśmą). Również od 50 do 90 zł zapłacimy za bilet na koncerty z cyklu "Kochamy operetkę".

Premiery sezonu 2017/2018:

8 listopada - "Sąd Ostateczny" Krzysztofa Knittla, reż. Paweł Szkotak - opera;
30 listopada - "Dziadek do orzechów", chor. François Mauduit - spektakl baletowy;
30 grudnia - Francuska Noc. Koncert Sylwestrowy;
18 stycznia 2018 - "Hrabina" Stanisława Moniuszki, reż. Krystyna Janda - opera;
luty 2018 - "Poławiacze pereł" Georgesa Bizeta, reż. Tomasz Podsiadły - opera semi-stage;
kwiecień 2018 - "Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha - operetka;
kwiecień 2018 ??? - "Wieczór Rolanda Petit" - spektakl baletowy;
lato 2018 - "Carmen" Georgesa Bizeta - opera w plenerze.
Która z produkcji zapowiada się najciekawiej?
27%

Sąd Ostateczny

41%

Dziadek do orzechów

16%

Hrabina

16%

Orfeusz w piekle

zakończona

łącznie głosów: 124

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

 • Opera (15)

  Dajcie już spokój z tą operą... Kto tam chodzi ?

  Drzwi zamknięte, w wakacje na budynku ciemno jak w D... dziwny ten dyrektor i ciągle afery głodówka i protesty ....
  - afera PIP
  -afera z

  Dajcie już spokój z tą operą... Kto tam chodzi ?

  Drzwi zamknięte, w wakacje na budynku ciemno jak w D... dziwny ten dyrektor i ciągle afery głodówka i protesty ....
  - afera PIP
  -afera z chórem
  - wymiana połowy baletu
  - afera w technice
  - wymiana kierownika technicznego już 2 raz..
  - wymiana głównej kadrowej i innych..

  itp.....

  PIP go karze a on dalej wesoły ..... co jest grane ? Dlaczego Marszałek nie reaguje ???

  • 46 26

  • Opinia (5)

   Nie wiesz co dzieje się w operze od środka, a się wypowiadasz. Po co?

   Likwidacja odgórna opery byłaby dla Trójmiasta ciosem wizerunkowym i nie sądzę, aby ktoś się na to zdecydował. Natomiast związki zawodowe mają szansę tę instytucję rozwalić.

   Pozdrawiam

   • 12 24

   • Jakim ciosem wizerunkowym jest zamykanie Istytucji

    o tak żenująco niskim poziomie artystycznym? Należy zwolnić wszystkich, postawić w stan likwidacji albo przerwę w działaniu, później powołać niezależną komisję, rozpisać konkurs dla instrumentalistów, baletu i chóru.

    o tak żenująco niskim poziomie artystycznym? Należy zwolnić wszystkich, postawić w stan likwidacji albo przerwę w działaniu, później powołać niezależną komisję, rozpisać konkurs dla instrumentalistów, baletu i chóru. Może poziom się podniesie, a jak nie to zlikwidować i niech opery wystawiają gdzieś indziej. Mamy Królewską Operę Narodową, niech się wykażą. Mogą przyjeżdżać na gościnne spektakle.

    • 19 19

   • (2)

    chyba wlasnie wie dlatego sie wypowiada. widz tego wszystkiego nie wie...

    • 10 4

    • Widz to nawet nie przychodzi, bo nie ma na co

     tej orkiestry od dawna nie da się słuchać. Zrobicie niestety przysługę jak się sami pozwalniacie.

     • 10 20

    • widz jak chce to może wiedzieć

     • 0 0

   • wizerunek

    zeby nie miec zlego wizerunku reformatora bedziemy trwac ze zlym wizerunkiem organizatora. super.

    • 3 0

  • Główna kadrowa (1)

   niestety nie przetrwała i szkoda, ale za to zobacz jak rozkwita pod skrzydłami pana dyrektora główna księgowa i jej świta. Wygląda na to, że za chwilę będzie sąd ostateczny nad związkami zawodowymi. A Marszałek ? no cuż, zasiądzie w loży honorowej czasie tego sądu.

   • 15 3

   • cóż, nie cuż

    • 6 2

  • (2)

   Akurat wymiana kadrowej to bardzo dobra zmiana.

   • 7 9

   • Zgoda. Nie ma kogo żałować.

    • 5 4

   • Może i dobra ale nowa kierownik nie wie nawet gdzie pracownicy powinni zrobić okresowe badania lekarskie a to elementarz
    A zdeje się że na biurku w kadrach leży przynajmniej " Mistrz i Małgorzata"
    No ale

    Może i dobra ale nowa kierownik nie wie nawet gdzie pracownicy powinni zrobić okresowe badania lekarskie a to elementarz
    A zdeje się że na biurku w kadrach leży przynajmniej " Mistrz i Małgorzata"
    No ale teraz w operze obowiązuje prawo dyr Kunca a nie prawo pracy
    Nazwijmy to dobrą zmianą najważniejsze aby Ci co zostali tańczyli tak jak gra dyrekcja to się "uchowają"
    Prawda Pani E.H.?
    Wystarczy przytakiwać! Nieważne że to absurd!

    • 4 0

  • (1)

   "na budynku ciemno", a co mają robić, oświetlać dach?

   • 1 8

   • fasade i banery na przyklad. jak dotychczas. i reklamy wlasne na wyswietlaczu nad drzwiami

    • 7 0

  • taki

   widz to pic.

   • 2 2

  • marszałek zareaguje jak przyjdzie po niego

   ABW

   • 0 0

 • 4??? (1)

  to jaka jest ta czwarta premiera bo jakos sie doliczyc nie moge? bo chyba nie chodzi o koncert ani semistage?

  • 17 4

  • mechanizm finansowy???

   "Musimy stworzyć pewien mechanizm finansowy, by ta premiera mogła zostać wyprodukowana."

   ???czyli???

   • 15 2

 • opera si, tutu, na start, ściąga z opery, B jak balet (5)

  to trochę taka twórczość zastępcza jak na Operę, nie mówię, że niepotrzebna, ale widać jakby szala całokształtu działalności przechylała się na mniej istotną stronę pod pretekstem tzw. opery dla wszystkich. Jak mawiał

  to trochę taka twórczość zastępcza jak na Operę, nie mówię, że niepotrzebna, ale widać jakby szala całokształtu działalności przechylała się na mniej istotną stronę pod pretekstem tzw. opery dla wszystkich. Jak mawiał pewien dyrektor wcześniej, opera nie jest sztuką dla wszystkich i nigdy nie będzie i coś w tym jest. Należy pamiętać, że wydarzenia tzw. około operowe też generują koszty.

  • 26 2

  • Opera srutu tutu (1)

   • 13 6

   • co wy macie do tego Tu Tu, dzieciaki się na tym dobrze bawią.

    • 2 2

  • A co się dzieje z tym Panem głodującym?

   czy wrócił już do pracy?

   • 10 5

  • Edukacja (1)

   Akurat działalność edukacyjna Opery wygląda fajnie.

   • 5 4

   • zgoda

    ale przede wszystkim powinny być grane spektakle operowe, baletowe, operetkowe i to one powinny być główna częścią oferty Opery a nie na odwrót :/

    • 12 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tomasz Steciuk

Tomasz Steciuk

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Janczak

Paulina Janczak

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Maria Domżał

Maria Domżał

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Danse Macabre

Danse Macabre

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Maria Domżał i Sylwester Kostecki

Maria Domżał i Sylwester Kostecki

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Sylwester Kostecki

Sylwester Kostecki

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Ewa Łobaczewska

Ewa Łobaczewska

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Maria Domżał

Maria Domżał

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

Paulina Janczak i Tomasz Steciuk

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Ewa Łobaczewska

Ewa Łobaczewska

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Janczak

Paulina Janczak

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Wojtek Gierlach

Wojtek Gierlach

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Klara - Min Kyung Lee

Klara - Min Kyung Lee

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Klara - Min Kyung Lee

Klara - Min Kyung Lee

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Gento Yoshimoto i Maria Kielan

Gento Yoshimoto i Maria Kielan

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Serge Lifar - Ruaidhri Maguire i Matka Klary - Aleksandra Michalak

Serge Lifar - Ruaidhri Maguire i Matka Klary - Aleksandra Michalak

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Serge Lifar - Ruaidhri Maguire

Serge Lifar - Ruaidhri Maguire

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Serge Lehar - Ruaidhri Maguire

Serge Lehar - Ruaidhri Maguire

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Min Kyung Lee

Min Kyung Lee

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Min Kyung Lee i Michał Lewandowski

Min Kyung Lee i Michał Lewandowski

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Orkiestra

Orkiestra

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Tancerze

Tancerze

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Łukasz Unterschuetz

fot. Edyta Steć

Katarzyna Nowosad

Katarzyna Nowosad

fot. Edyta Steć

Chór Opery Bałtyckiej

Chór Opery Bałtyckiej

fot. Edyta Steć

Konrad Mielnik

Konrad Mielnik

fot. Edyta Steć

Monika Świostek

Monika Świostek

fot. Edyta Steć

Warcisław Kunc

Warcisław Kunc

fot. Edyta Steć

Orkiestra Opery Bałtyckiej

Orkiestra Opery Bałtyckiej

fot. Edyta Steć

fot. Edyta Steć

Wojciech Warszawski

Wojciech Warszawski

fot. Edyta Steć

Orkiestra Opery Bałtyckiej

Orkiestra Opery Bałtyckiej

fot. Edyta Steć

Orkiestra Opery Bałtyckiej

Orkiestra Opery Bałtyckiej

fot. Edyta Steć

Orkiestra Opery Bałtyckiej

Orkiestra Opery Bałtyckiej

fot. Edyta Steć

Rafał Bartmiński

Rafał Bartmiński

fot. Edyta Steć

fot. Edyta Steć

Publiczność

Publiczność

fot. Edyta Steć

Monika Świostek

Monika Świostek

fot. Edyta Steć

Konrad Mielnik i Krzysztof Knittel

Konrad Mielnik i Krzysztof Knittel

fot. Edyta Steć

Balet

Balet

fot. Edyta Steć

Balet

Balet

fot. Edyta Steć