Spędź lato z Szekspirem. GTS otwiera się dla widzów

1 lipca 2020, 16:00
Magda Mielke
Próba medialna spektaklu "Wesołe kumoszki z Windsoru" (mat. archiwalny):

Po przerwie spowodowanej epidemią otwiera się dla widzów Gdański Teatr Szekspirowski i zaprasza na Lato z Szekspirem. Na scenie ponownie będzie można zobaczyć "Wesołe kumoszki z Windsoru" Pawła Aignera i "Jak wam się podoba" Krystyny Jandy, a także zwiedzić budynek z przewodnikiem.Najbliższe spektakle w Trójmieście


Gdański Teatr Szekspirowski dołącza do funkcjonujących w czasie wakacji trójmiejskich teatrów i zaprasza na dwa swoje największe przeboje. W lipcu zobaczyć będzie można "Wesołe kumoszki z Windsoru", w sierpniu zaś gościnnie wystawiony zostanie spektakl "Jak Wam się podoba".

Powrót "Wesołych kumoszek z Windsoru"W ramach Lata z Szekspirem ponownie będzie można obejrzeć teatralny hit, będący pierwszym spektaklem przygotowanym w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na scenę elżbietańską i pierwszą koprodukcją Teatru Szekspirowskiego z Teatrem Wybrzeże, czyli "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera. Sprawnie zrealizowana komedia omyłek wraca w swojej oryginalnej wersji.

Opowieść o zdradzie, zazdrości i zemście, z mnóstwem intryg i zabawnych perypetii, dostarcza świetnego portretu obyczajowości epoki. Doskonałą zabawę zapewniają pełne komizmu dialogi, dynamiczna akcja i świetne, wielokrotnie nagradzane kreacje aktorów z Teatru Wybrzeże. To szczególnie warta uwagi propozycja w sezonie letnim, kiedy dzięki zewnętrznej aurze łatwiej można poczuć klimat sceny elżbietańskiej, a dzięki przepięknym kostiumom i dekoracjom można przenieść się w czasy Szekspira jeszcze bardziej.

Spektakl grany jest 18, 19, 25 i 26 lipca 2020, o godzinie 15:30. Bilety w cenach 45-65 zł.

Rubaszna satyra na zdradę małżeńską. Recenzja "Wesołych kumoszek z Windsoru"Sierpień z "Jak wam się podoba"Jedna z najbardziej znanych, a także najchętniej wystawianych komedii Szekspira "Jak wam się podoba", zrealizowana gościnnie na deskach GTS przez Krystynę Jandę, powróci do repertuaru na początku sierpnia. Spektakl o porzucających dworskie życie i konwencje dwóch dziewczynach - Rozalindzie i jej kuzynce Celi - to, jak w wielu sztukach Szekspira, opowieść o tym, czym jest prawdziwa miłość, a także o wyzwoleniu się z konwencji i przybraniu męskiego przebrania umożliwiającego podróż do innego życia. Lekki, idylliczny spektakl, choć traktuje o ludzkich dramatach, obfituje w mnóstwo nieprawdopodobnych zwrotów akcji i dostarcza wiele okazji do śmiechu.

Melodramatyczne "Jak wam się podoba" w Teatrze SzekspirowskimSpektakl grany jest 1, 2 sierpnia o godzinie 15 oraz 8 i 9 sierpnia o godzinie 15:30. Bilety w cenach 40-65 zł. Bilety dostępne są online na stronach Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże oraz w kasach.

"Jak wam się podoba" ponownie w Teatrze Szekspirowskim (wideo archiwalne)

Zwiedzanie teatruW miniony wtorek, 30 czerwca, ruszyło Lato z Szekspirem, w ramach którego odbyło się pierwsze po ponownym otwarciu zwiedzanie teatru z przewodnikiem. Z uwagi na względy bezpieczeństwa i zachowanie reżimu sanitarnego udział wziąć w nim może maksymalnie 15 osób. W trakcie godzinnego spaceru po teatrze podziwiać można wnętrza i zewnętrzne przestrzenie obiektu - m.in. tarasy i ścieżkę spacerową na siedmiometrowym murze.

Zwiedzanie GTS z przewodnikiem odbywa się codziennie o godz. 13 i 15:30. W ramach pierwszego spaceru otwierany jest także dach budynku. Bilety na zwiedzanie GTS nabyć można w cenie 10-23 zł. Aby mieć gwarancję miejsca, warto zakupić bilety wcześniej - online lub w kasie teatru.
Czy zamierzasz wybrać się latem do teatru?
37%

zdecydowanie tak, to świetna rozrywka w trakcie wakacji

21%

raczej tak, czas nadrobić epidemiczny przestój

25%

raczej nie, wolę ograniczać takie rozrywki w trakcie epidemii

17%

nie, nie jestem zainteresowana(y) aktualnym repertuarem trójmiejskich teatrów

zakończona

łącznie głosów: 122