Teatralne nagrody i zwiedzanie

21 marca 2007 (artykuł sprzed 13 lat)
on
Teatr Wybrzeże, Leszek Bzdyl, Elżbieta Mrozińska i Monika Pęcikiewicz to laureaci Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego za rok 2006.

Teatr Wybrzeże otrzymał nagrodę honorową, a spektakl "Tytus Andronikus" Williama Szekspira wystawiony na jego scenie, został uznany przedstawieniem roku.

Za twórczą i konsekwentną reżyserię tej sztuki nagrodę otrzymała Monika Pęcikiewicz. Leszki Bzdyl wyróżniony został za reżyserię, choreografię i wykonanie spektaklu "Eden" oraz za wieloletnią twórczą działalność i wysoki poziom artystyczny teatru Dada von Bzdulow w Gdańsku. Elżbieta Mrozińska uhonorowana została za stworzenie dostrzegalnych i pozostających w pamięci kreacji w spektaklach "Bracia K" i "Niebezpieczne związki" w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Nagrody wręczone zostaną po premierze "Lilli Wenedy" w Teatrze Wybrzeże w najbliższą sobotę 24 marca.

Trzy dni później, we wtorek 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaplanowano Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Od 16.00 do 20.00 będzie można zarówno zwiedzić teatr, jak również poznać tajemnice jego funkcjonowania.

- Działanie zapadni, zwiedzanie kieszeni scenicznej, obrót fragmentów scenografii - to tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy na tę okazję - informuje teatr na swojej stronie internetowej. - Oprócz zaprezentowania technicznych możliwości sceny, zapraszamy do poznania jej oświetlenia oraz nagłośnienia. Wyjaśnimy, w jaki sposób światło i muzyka wpływają na charakter przedstawienia, zaprosimy zwiedzających do kabiny elektryków i akustyków, a także pozwolimy na samodzielnie wypróbowanie możliwości technicznych teatralnych urządzeń. Na tym nie koniec. Zabierzemy widzów również do charakteryzatorni, pracowni fryzjerskiej, garderobianej i krawieckiej, czyli miejsc związanych bezpośrednio z pracą nad wyglądem aktora. W kilku pokazach "przetestujemy" na odwiedzających tworzenie teatralnej charakteryzacji, zaprezentujemy najciekawsze peruki, akcesoria fryzjerskie oraz kostiumy, a na koniec zrobimy odpowiednio ubranym, umalowanych i uczesanym widzom pamiątkowe zdjęcia. Umożliwimy również zajrzenie do dwóch innych miejsc naszego teatru: magazynu z rekwizytami oraz aktorskiej garderoby.

Uzupełnieniem zwiedzania będzie spotkanie z Adamem Orzechowskim, dyrektorem teatru, które rozpocznie się o godz. 18.30 na scenie Malarnia.

on