stat

Transmisje z wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk w IKM i Sopotece

10 grudnia 2019, 11:50
ms

Ceremonię wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk będzie można wspólnie obejrzeć we wtorek, 10 grudnia, o godz. 16:30 (spotkanie zaczyna się już o godz. 15:30) w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy Długim Targu w Gdańsku. Aktorzy Teatru Wybrzeże odczytają fragmenty prozy laureatki. Transmisja odbędzie się również w sopockiej Sopotece - start spotkania o godz. 16.Wieczory literackie w Trójmieście


We wtorek po południu w Sztokholmie Olga Tokarczuk (Nobel za 2018 rok) oraz Peter Handke (Nobel za 2019 rok) odbiorą z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa złoty noblowski medal oraz dyplom. Podczas tej samej uroczystości Nagrody Nobla otrzyma także 12 laureatów z innych dziedzin nauki.

Transmisje z uroczystości, która odbędzie się w Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk w Sztokholmie, będzie można obejrzeć w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, przy ul. Długi Targ 39/40. Relację z uroczystości na żywo pokaże TVP Kultura.

Choć rozpoczęcie transmisji ze Sztokholmu zapowiedziano na godz. 16:30, początek spotkania zaplanowano na godz. 15:30.

Olga Tokarczuk z literackim Noblem. Komentarze z Trójmiasta

W ramach spotkania odtworzona zostanie debata z festiwalu Europejski Poeta Wolności 2016 pt. "Sztuka Wolności", w której udział wzięła Olga Tokarczuk. Następnie wyemitowany zostanie program pt. Xięgarnia.pl o Oldze Tokarczuk z komentarzem do mowy noblowskiej.

Tuż po godz. 16 odbędzie się wspólne czytanie fragmentów prozy Olgi Tokarczuk, z udziałem Marty Kalmus-Jankowskiej i Piotra Jankowskiego z Teatru Wybrzeże. Czytać będą mogły także chętne osoby z publiczności.

O godz. 16.30 rozpocznie się transmisja z wręczania Nagrody Nobla wszystkim tegorocznym laureatom. Potrwa ona nieco ponad dwie godziny.

Transmisja w SopoteceW Sopotece również spotkają się miłośnicy twórczości Olgi Tokarczuk. O godz. 16 ruszy spotkanie, w trakcie którego odbędzie się wspólne oglądanie transmisji online z wręczenia Literackiej Nagrody Nobla pisarce. Streaming pochodzić będzie z oficjalnego kanału Nobel Prize na YouTube, w języku angielskim. Wstęp wolny.

Olga Tokarczuk jest członkinią jury Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności, a w 2019 roku jej wykład otwierał Gdańskie Spotkania Literackie "Odnalezione w tłumaczeniu".
Czy znasz twórczość Olgi Tokarczuk?
12%

tak, czytał(e)am kilka jej powieści

14%

czytał(e)am jedną czy dwie pozycje

13%

próbowałe(a)em czytać, ale nie wciągnęło mnie

61%

nie, nigdy nic nie czytał(e)am

zakończona

łącznie głosów: 473

ms