Sylwester w Trójmieście bez miejskich imprez pod chmurką

21 października 2020, 12:00
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Powrót do szkół możliwy już w grudniu? Bon dla nauczycieli z subwencji

W żadnym z trzech miast aglomeracji trójmiejskiej Nowy Rok 2021 nie zostanie powitany imprezą plenerową. Zarówno Gdynia, Gdańsk, jak i Sopot zdecydowały się na nieorganizowanie wydarzeń pod chmurką. Postanowienia te są spowodowane sytuacją epidemiczną na Pomorzu i w całym kraju.Wydarzenia online w Trójmieście


Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i na całym świecie wytacza kolejne działa. Ze względu na wciąż rosnącą liczbę zachorowań wszyscy, zarówno w ujęciu lokalnym, jak i globalnym, idą na kompromisy, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. Dotknie to także osób, które Nowy Rok lubiły witać, uczestnicząc w plenerowych koncertach w Trójmieście.

W ostatnich latach Gdynia 31 grudnia świętowała wejście w nowy rok kalendarzowy imprezą na skwerze Kościuszki. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na lokalizację w samym środku miasta, lecz także z powodu starannego doboru artystów. Nowy rok w Gdyni ze sceny witali m.in. Dawid Podsiadło, XXANAXX, Fisz Emade Tworzywo czy Łąki Łan.

Rok 2020, wyjątkowy pod wieloma względami, będzie inny także w kontekście świętowania ostatniego dnia roku. By ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, władze miasta zdecydowały się na nieorganizowanie imprezy plenerowej. Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdyni pracuje jednak nad tym, by znaleźć atrakcyjną alternatywę do imprezy na skwerze. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób gdynianie będą świętować koniec tego specyficznego roku, wiadomo jednak, że będą mogli liczyć na to, co przygotuje miasto.

Trójmiasto powitało nowy rok 2020Bez imprez także w Gdańsku i SopocieMiasto Gdańsk witało rok 2020 koncertami w aż sześciu miejscach miasta. Bawił się cały Gdańsk, od Brzeźna, przez Śródmieście, aż po Oliwę. Na scenach wystąpili m.in. Roksana Węgiel, Zakopower, Vox i Nocny Kochanek. Jak informuje Olimpia Schneider z Urzędu Miasta Gdańska, w tym roku, również ze względu na pandemię koronawirusa, sylwester w formie imprezy plenerowej nie odbędzie się. Czy mieszkańcy miasta będą mogli liczyć na inne, alternatywne atrakcje - tego na razie nie wiadomo.

Również Sopot, który w ostatnich latach nie organizował plenerowej imprezy miejskiej, nie zamierza zmieniać tego w tym roku.
Czy żałujesz, że w tym roku nie będzie sylwestrowych imprez w plenerze?
17%

tak, brałem(am) w nich udział w poprzednich latach

34%

mnie to obojętne, ale wiem, że inni się na nie cieszyli, więc szkoda

49%

nie, wręcz cieszę się, że ich nie będzie

zakończona

łącznie głosów: 873