Trwa sprzątanie po Jarmarku

16 sierpnia 2021, 12:00
Ewelina Oleksy

Pakowanie towarów i składanie stoisk, które przez ostatnie trzy tygodnie były w centrum uwagi wszystkich tych, którzy odwiedzali centrum Gdańska. Od niedzielnego wieczora trwa "wyprowadzka" handlarzy goszczących na Jarmarku św. Dominika. Zakończyła się 761. edycja imprezy.Tegoroczny Jarmark św. Dominika oficjalnie zakończył się w niedzielne popołudnie.

Dziś, w poniedziałek, trwa rozbiórka stoisk i kramów, które tłumy mieszkańców i turystów odwiedzały przez ostatnie trzy tygodnie.

Już w niedzielny wieczór czytelnicy informowali nas w Raporcie z Trójmiasta o korku na ul. św. DuchaMapka w związku z zakończeniem jarmarku.

Część wystawców zwijała interes już w niedzielę wieczorem, inni zostawili to zadanie na poniedziałek.

Zanim ślad po jarmarku zniknie całkowicie, minie jeszcze zapewne kilka dni potrzebnych na uprzątnięcie okolicy.

Zator na św. Ducha

20:19 15 SIE 21
Auta nie są wpuszczane na odbiór rzeczy z jarmarku i robi się spory zator


"Atrakcje" po Jarmarku św. Dominika

10:31 16 SIE 21
Zapraszam włodarzy miasta na spacer przedłużeniem Drogi Królewskiej czyli Długimi Ogrodami. Oprócz nocnych imprez handlarzy starzyzną i jeżdżeniem w dzień po chodnikach zostawili po sobie pamiątki, żebyśmy o nich zaraz nie zapomnieli.


- Z żalem oddajemy klucz do miasta, ale oddajemy Gdańsk bogatszy, zarówno ekonomicznie, jak i emocjonalnie - podsumował podczas ceremonii zamknięcia jarmarku Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich, które są organizatorem imprezy.
Paweł Orłowski, wiceprezes MTG, dodawał, że Jarmark św. Dominika przyczynił się do ożywienia Ołowianki, ale i innych miejsc. W tym roku po raz pierwszy zagościł bowiem także na Dolnym Mieście.

- Jarmark to nie tylko handel, który jest jego istotą, ale i pewnego rodzaju przewodnik, który prowadzi nas po wielu magicznych miejscach w Gdańsku - mówi Orłowski.
Niedziela, 15 sierpnia, była ostatnim dniem jarmarku. Przyciągnęła tłumy

Strefa gastronomiczna z wysokimi obrotamiOrganizatorzy Jarmarku św. Dominika nie mają jeszcze danych dotyczących frekwencji podczas imprezy. Zapewniają jednak, że było bezpiecznie i nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów, co potwierdzają statystyki służb.

Wiadomo już jednak, że o sukcesie może mówić strefa gastronomiczna jarmarku, która oszacowała swoje przychody na 40 proc. wyższe w porównaniu do ubiegłego roku.

Jarmark w liczbach:

  • 45 tys. metrów kwadratowych - tyle przestrzeni zajmowali wystawcy,
  • 650 wystawców, w tym z zagranicy: Litwa, Mołdawia, Słowacja, Turcja, Włochy, Azerbejdżan.

Władze Gdańska już zapowiadają kolejną edycję imprezy w przyszłym roku.

Mimo zakończenia jarmarku mobilny punkt szczepień działa dalej. Można z niego korzystać do najbliższego piątku. Więcej zdjęć (9)

Mimo zakończenia jarmarku mobilny punkt szczepień działa dalej. Można z niego korzystać do najbliższego piątku.

mat. prasowe

Mimo zakończenia jarmarku mobilny punkt szczepień działa dalej. Można z niego korzystać do najbliższego piątku.

mat. prasowe

Punkt szczepień zostaje do końca tygodniaUruchomiony na czas jarmarku punkt szczepień plenerowych działa dalej. Copernicus zdecydował się wydłużyć jego działanie w związku z dużym zainteresowaniem możliwością zaszczepienia się bez wcześniejszej rejestracji.

- Do 14 sierpnia zaszczepiliśmy 2501 osób. Postanowiliśmy przedłużyć pracę punktu do piątku, 20 sierpnia - informuje Urszula Krajewska z Copernicusa.
Punkt znajduje się przy ul. KorzennejMapka w Gdańsku, otwarty jest codziennie w godz. 10-20.

Czy kupiłe(a)ś coś na tegorocznym jarmarku?
13%

tak, ale tylko jedną rzecz

8%

tak, wiele przedmiotów i jedzenie

10%

tylko jedzenie

15%

nie, bo nie znalazłe(a)m nic dla siebie

54%

nie, bo nie byłe(a)m na jarmarku

zakończona

łącznie głosów: 1127

Opinie wybrane


wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.