Wyższe ceny biletów do Teatru Wybrzeże

5 listopada 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Rudziński
Teatr Wybrzeże podniósł ceny biletów - za większość zapłacimy 35-45 zł, za najdroższe nawet 60-75 zł. Więcej zdjęć (3)

Teatr Wybrzeże podniósł ceny biletów - za większość zapłacimy 35-45 zł, za najdroższe nawet 60-75 zł.

fot. Edyta Steć / trojmiasto.pl

Teatr Wybrzeże podniósł ceny biletów - za większość zapłacimy 35-45 zł, za najdroższe nawet 60-75 zł.

fot. Edyta Steć / trojmiasto.pl

Korekcie uległ cennik biletów Teatru Wybrzeże. Niestety dla widzów ceny zostały podniesione, w zdecydowanej większości o 5 zł - w przypadku biletów normalnych i ulgowych. Zmieniono również kwalifikacje niektórych tytułów, które trafiły na wyższą półkę cenową. Na pocieszenie bilety do Wybrzeża wciąż pozostają jednymi z najtańszych spośród repertuarowych teatrów w Trójmieście i zachowano wyjątkową promocję "Teatralny czwartek" - na spektakle oznaczone w ten sposób wciąż można kupić bilety w cenie 25 zł.Repertuar Teatru Wybrzeże do końca roku


Dotychczasowe progi biletowe w Teatrze Wybrzeże kształtowały się następująco. Najdroższe bilety na repertuarowe spektakle z tzw. grupy 1 (farsa "Akt równoległy", komedie "Jak wam się podoba", "Raj dla opornych", "Randka z feministą", "Seks dla opornych", "Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz "Bella Figura", "Kto się boi Virginii Woolf?", "Maria Stuart" czy "Trojanki") kosztowały 60 zł (bilety normalne) i 50 zł (bilety ulgowe). Ceny biletów na pozostałe propozycje Wybrzeża (czyli należące do grupy 2) wynosiły 40 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe). Mniej płaciliśmy tylko za spektakle grającego na scenach Teatru Wybrzeże od lat Teatru Dada von Bzdülöw i za spektakle dla dzieci, czyli produkcji z trzeciej grupy cenowej - było to odpowiednio 30 zł i 25 zł. O 10 zł mniej od cen regularnych kosztowały miejsca z gorszą widocznością (balkon i galerie boczne w przypadku Dużej Sceny).

Od listopada za bilety normalne na spektakle znajdujące się w pierwszym progu cenowym zapłacimy 65 zł. Bilety ulgowe pozostały na poziomie 50 zł. Również 50 zł zapłacimy teraz za miejsca na spektaklach z grupy 1 na balkonie i galeriach bocznych na Dużej Scenie w przypadku, gdy nie przysługują nam żadne zniżki (bilety ulgowe na te miejsca kosztować będą 40 zł).

Najwyższe ceny biletów w Teatrze Wybrzeże ma dowcipna "Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa". Do grudnia wynoszą one 65 zł (normalne) i 50 zł (ulgowe), od grudnia ceny te wzrosną o 10 zł do poziomu 60-75 zł. Więcej zdjęć (3)

Najwyższe ceny biletów w Teatrze Wybrzeże ma dowcipna "Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa". Do grudnia wynoszą one 65 zł (normalne) i 50 zł (ulgowe), od grudnia ceny te wzrosną o 10 zł do poziomu 60-75 zł.

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Najwyższe ceny biletów w Teatrze Wybrzeże ma dowcipna "Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa". Do grudnia wynoszą one 65 zł (normalne) i 50 zł (ulgowe), od grudnia ceny te wzrosną o 10 zł do poziomu 60-75 zł.

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

O 5 zł wzrosły ceny biletów normalnych i ulgowych pozostałych tytułów, co oznacza, że teraz za bilety na nie zapłacimy 45 zł (bilety normalne) i 35 zł (bilety ulgowe) - w ich przypadku za miejsca na balkonie i galeriach bocznych (dotyczy tylko Dużej Sceny) zapłacimy 35 zł za bilety normalne i 25 zł za ulgowe. Bez zmian pozostały bilety na propozycje dla dzieci i spektakle Teatru Dada von Bzdülöw. Zachowano również promocyjną cenę "Teatralnego czwartku" - bilety na biorące udział w promocji spektakle grane w czwartki kosztują tylko 25 zł (takiej promocji w regularnej ofercie nie ma żaden inny teatr w Trójmieście).

- Ceny biletów do Teatru Wybrzeże należą wciąż do jednych z najtańszych w skali ogólnopolskiej. Pamiętajmy, że eksploatacja spektakli pochłania ogromne koszta, a wpływy z biletów ich nie pokrywają. Uważamy za rzecz oczywistą, że ceny biletów powinny korespondować z kosztami eksploatacji. Nasza frekwencja wynosi niemal sto procent, jednakże mamy w swojej ofercie spektakle szczególnie nagradzane, komentowane i pożądane i w tej grupie są nie tylko "Seks dla opornych" i "Raj dla opornych", ale też tytuły, takie jak "Fedra" czy "Karmaniola". Przeniesienie tych spektakli do najwyższych grup cenowych wynika z tego, że są to najbardziej pożądane spektakle w całej Polsce. Mimo ogromnego uznania i wysokich notowań nie chcemy podnosić cen biletów na wszystkie spektakle i decydujemy się na podwyższanie cen tylko na wybrane tytuły o najwyższym potencjale frekwencyjnym i artystycznym - wyjaśnia Grzegorz Kwiatkowski z Teatru Wybrzeże.

Wyższe ceny biletów w Konsulacie Kultury


Dwa spektakle "awansowały" z grupy 2 (45 zł / 35 zł) spektakli do przedstawień najdroższych z punktu widzenia widzów z grupy 1 (65 zł / 50 zł) - są to "Fedra" oraz "Śmierć komiwojażera". Dla najnowszej produkcji Wybrzeża - "Karmanioli, czyli od Sasa do Lasa" ustalono zupełnie nową cenę biletów - od 1 grudnia spektakle "Karmanioli" kosztują 75 zł (bilety normalne) i 60 zł (bilety ulgowe). W ten sposób "Karmaniola" stała się najdroższym spektaklem Wybrzeża.

Wyższe ceny biletów o 10 zł na wybrane propozycje repertuarowe (wznowienia i te najnowsze) znajdziemy także w Operze Bałtyckiej. Wśród produkcji, na które ceny biletów wynoszą obecnie 60-100 zł, znajduje się m.in. "Hrabina" (na zdjęciu). Więcej zdjęć (3)

Wyższe ceny biletów o 10 zł na wybrane propozycje repertuarowe (wznowienia i te najnowsze) znajdziemy także w Operze Bałtyckiej. Wśród produkcji, na które ceny biletów wynoszą obecnie 60-100 zł, znajduje się m.in. "Hrabina" (na zdjęciu).

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Wyższe ceny biletów o 10 zł na wybrane propozycje repertuarowe (wznowienia i te najnowsze) znajdziemy także w Operze Bałtyckiej. Wśród produkcji, na które ceny biletów wynoszą obecnie 60-100 zł, znajduje się m.in. "Hrabina" (na zdjęciu).

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Wzrost cen biletów nie jest niczym niezwykłym - ta tendencja jest stała i dotyczy większości teatrów, bo rosną ceny eksploatacji spektakli. W tym roku ceny biletów podniesiono m.in. w Konsulacie Kultury (do poziomu 50 zł za bilety normalne i 45 zł za ulgowe za większość spektakli, nie licząc niektórych komedii) oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni, który ujednolicił cennik Dużej Sceny do poziomu 80, 100 i 120 zł, w zależności od miejsca na widowni (jedynie za bilety na "Piotrusia Pana" zapłacimy mniej).

Przeczytaj także: Będzie drożej w Teatrze Muzycznym w Gdyni


Od tego sezonu zmianie uległ również cennik Opery Bałtyckiej w przypadku wybranych (przeważnie nowszych i wznowionych) tytułów. Ceny biletów na opery: "Don Bucefalo" (premiera w styczniu 2020), "Hrabina", "Olga", "Poławiacze pereł", "Straszny dwór" i "Traviata" podniesiono o 10 zł - w ich przypadku progi finansowe w zależności od atrakcyjności miejsca wynoszą 60, 70, 80, 90 i 100 zł. Na pozostałe tytuły bilety do Opery Bałtyckiej wciąż kosztują od 50 do 90 zł.

Opinie (76) 3 zablokowane

Wszystkie opinie

 • tak wzrost cen nie jest (3)

  niczym niezwykłym , tak tak , nie jest

  • 34 11

  • czekam kiedy mi dopłacicie to przyjdę (1)

   • 4 5

   • Coz, chlop ze wsi wyjsc moze ale wies z chlopa nigdy.

    • 6 4

  • Lekarz rok temu 200 teraz 260 , buty dwa lata temu 120 teraz 180 dla dzieci ,mieszkanie 1500 teraz 1900 wynajem ....myślicie ,że każdy pracodawca da podwyżkę gdy mu oświadczycie ogólny wzrost cen ? Mój powiedział ,że firma wykorzystuje makroekonomiczne warunki regionu.

   • 4 0

 • (10)

  W Polsce wielu ludzi zwyczajnie nie stać na teatr, choć go kochają, a TW jeszcze podwyższa ceny?! W tym chorym kraju nawet kultura wysoka staje się coraz mniej dostępna. Teraz jedynym teatrem, który każdy będzie mógł oglądać będzie Krystyna Pawłowicz w TK.

  • 36 62

  • (8)

   Chcesz powiedzieć, że 60 zł to jest dużo? przecież to 3-4 paczki fajek (dla tych co palą). Ludzie nie takie pieniądze tracą na byle czym...

   • 13 11

   • (2)

    Akurat dla mnie to dużo. I nie palę, więc trudno porównać mi teatr do paczki fajek.

    • 19 2

    • (1)

     Jolek, ale akurat w Wybrzeżu są te teatralne czwartki za 25zł. Poza tym istnieją też wejściówki - czyli bardzo tanie bilety bez gwarancji siedzenia na fotelu. Kupujesz, zajmujesz miejsce na schodach (nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać), a jeżeli ktoś nie przyszedł - możesz zająć jego miejsce.

     • 13 2

     • Gdzie są Meceni?

      • 0 0

   • (3)

    60x2= 120 plus dojazd a byłoby przyjemniej po teatrze pójść na kolację :(

    • 1 0

    • (2)

     Monia, zaraz jeszcze dodasz, że przed teatrem chciałabyś pójść na podwieczorek albo zakupy, a w teatrze kupić sobie kawę i ciasto. To wszystko są jakieś "dodatki", więc nie ma sensu ich wliczać w koszt wyjścia do teatru.

     Monia, zaraz jeszcze dodasz, że przed teatrem chciałabyś pójść na podwieczorek albo zakupy, a w teatrze kupić sobie kawę i ciasto. To wszystko są jakieś "dodatki", więc nie ma sensu ich wliczać w koszt wyjścia do teatru. Można pójść tylko do teatru, ba - zamiast biletów kupić wejściówki bądź skorzystać z promocji (np. teatralnego czwartku) i zapłacić zdecydowanie mniej. Dopóki w tym teatrze są wejściówki (świetny pomysł) i fajne promocje - jest dobrze, bo spektakle mogą obejrzeć nawet osoby posiadające mniejsze fundusze.

     • 1 1

     • (1)

      No dobra, masz rację..., rezygnuję z kolacji

      • 0 0

      • Ależ nikt nie każe Ci rezygnować z kolacji, ale możesz zjeść ją w domu. W każdym razie - bilet do Wybrzeża (na Teatralny Czwartek) masz po 25zl, więc tanio. Oprócz tego są też wejściówki.

       • 1 0

   • Nie każdy pali i nie każdy traci pieniądze na byle czym - a już na pewno nie ci którzy chcieliby zażyć kultury ale ich na to nie stać. Dużym plusem byłoby włączenie chociażby jednego biletu w roku do "Karty mieszkańca"

    • 0 0

  • Wystarczy nie wydawać co drugi dzień na Mocny Full czy inne piwsko, a spokojnie starczy na bilet. Najlepiej żeby wszystko za darmo było, bo się należy...

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.