Zobacz musical "Chłopi" w TVP 1

29 grudnia 2014 (artykuł sprzed 5 lat)
Łukasz Rudziński

Zobacz fragmenty musicalu "Chłopi" z wypowiedzią Karoliny Trębacz, czyli musicalowej Jagny.


Znany jest już termin premiery telewizyjnej jednego z hitów Teatru Muzycznego w Gdyni. Musical "Chłopi" będzie można obejrzeć w TVP1 w sobotę 3 stycznia o godz. 10:45 (I akt) oraz w niedzielę 4 stycznia o godz. 10:30 (II akt)."Chłopi" według powieści Władysława Reymonta, z muzyką Piotra Dziubka i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka mieli premierę we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu przedstawienie wyróżniono wieloma prestiżowymi nagrodami (w tym m.in. Nagrodą Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepszy spektakl 2013 roku). Spektakl cieszy się ogromną popularnością i uznaniem publiczności. Musical jest niewątpliwym sukcesem zarówno Realizatorów jak i całego Zespołu Teatru Muzycznego.

- Spektakl został zarejestrowany podczas dwóch przedstawień w naszym teatrze 25 i 26 października 2014 roku. Nagraliśmy go z publicznością podczas repertuarowych pokazów, ale zdecydowaliśmy się dodatkowo na tzw. dokrętki, czyli zbliżenia telewizyjne, których nie można było zrobić podczas przedstawień przez szacunek dla naszych widzów. W sumie przedstawienie zarejestrowało osiem kamer - jedna z nich zawieszona została na moście oświetleniowym i zapewni widzom nietypowe ujęcia z góry - tłumaczy Agnieszka Kaczor, producent nagrania ze strony Teatru Muzycznego.

Wersja telewizyjna będzie o kilkanaście minut krótsza niż teatralna. Pokazana zostanie w dwóch, trwających ok. 80 minut aktach.

"Chłopi" (na wzór największego sukcesu Muzycznego ostatnich lat - "Lalki" w jego reżyserii) są ekwilibrystyczną próbą pogodzenia chęci opowiadania głównych wątków powieści i oddania ducha wiejskiej społeczności z prawidłami jakie nią kierują oraz z potrzebami musicalu. Twórcom udało się stworzyć spektakl gęsty, nasycony odniesieniami do wsi łowickiej, momentami zachwycający nieco już zapomnianym bogactwem i charakterem polskiej wsi." - napisaliśmy w recenzji spektaklu po premierze.

Kto zechce skonfrontować obraz telewizyjny z grą aktorów na żywo, będzie miał ku temu okazję jeszcze w styczniu. "Chłopi" zagrani zostaną 16 i 17 stycznia (godz. 19) oraz 18 stycznia (godz. 17). Później przedstawienie obejrzeć będzie można w lutym, marcu, maju i czerwcu.
Czy widziałe(a)ś już musical "Chłopi"?
54%

tak, wybrałe(a)m się na niego do Teatru Muzycznego

12%

nie, ale planuję zobaczyć ten spektakl w teatrze

28%

nie, ale chętnie obejrzę go w telewizji

6%

nie, wolę inny rodzaj teatru

zakończona

łącznie głosów: 490