stat

31 marca zamknięcie salonu Infiniti

12 lutego 2020, 12:00
Michał Jelionek

Za półtora miesiąca, dokładnie 31 marca, Centrum Infiniti Gdańsk przestanie istnieć. To pokłosie decyzji o definitywnym zakończeniu działalności przez japońską markę w Europie. Trójmiejscy klienci Infiniti nie muszą się jednak martwić - producent nie zostawi ich na lodzie, wciąż będą mogli korzystać z usług serwisu, a także opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej.O niezbyt udanej przygodzie marki Infiniti w Polsce można napisać krótko: z dużej chmury mały deszcz. I choć plany były ambitne, to owa przygoda zakończyła się na wybudowaniu w sumie sześciu salonów na terenie całego kraju. I to by było na tyle. Sprzedaż okazała się wysoko niezadowalająca, i to nie tylko w Polsce. Dlatego też Japończycy zadecydowali o zakończeniu działalności na rynku europejskim.

Jeden z sześciu wspomnianych obiektów powstał przy ul. Szczęśliwej 9A w Gdańsku. Teraz, po nieco ponad trzech latach od rozpoczęcia budowy, gdański salon - podobnie jak pięć pozostałych - zostanie zamknięty.

31 marca 2020 - to dokładna data zamknięcia Centrum Infiniti Gdańsk. Do tego dnia salon będzie otwarty, a doradcy handlowi będą przyjmować zamówienia (o ile będzie jeszcze co zamawiać).

- Działalności nie zakończy serwis. Gdański - podobnie jak inne serwisy Infiniti w Polsce - będzie dbał o samochody klientów w dotychczasowej lokalizacji. Czy tak samo będzie za trzy, pięć lat? Tego nie mogę potwierdzić, że w Gdańsku przy ul. Szczęśliwej, ale na pewno utrzymamy serwis Infiniti w Trójmieście. Klienci mogą być zatem spokojni o opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną, do której prawem unijnym zobowiązany jest producent samochodów - wyjaśnia Radosław Pszczółka, rzecznik prasowy Infiniti Polska.

Salony samochodowe w Trójmieście


Osoby, które mimo wszystko w obecnej sytuacji chciałyby nabyć nowy samochód marki Infiniti, mają na to ostatnią szansę.

- Na tę chwilę w ofercie Infiniti są już tylko: kompaktowe Q30 i crossover QX30, oba z dwulitrowymi silnikami benzynowymi, a także hybrydowa wersja limuzyny Q50 oraz przestronny SUV QX60. Rabat, który można nazwać pożegnalnym, uzależniony jest oczywiście od wersji i wyposażenia, a sięga on nawet 30 proc. Kompakt premium Q30 dostępny jest już od kwoty 99 900 zł - wylicza Pszczółka.
Nie zapadła jeszcze decyzja o zagospodarowaniu - byłego już niebawem - salonu Centrum Infiniti Gdańsk.

Salonów samochodowych w Trójmieście jest:
12%

za mało

24%

w sam raz

36%

za dużo

28%

nie wiem, nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 702