84. urodziny Automobilklubu Morskiego

14 czerwca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ
W tym roku Automobilklub Morski nie będzie świętował swoich urodzin na skwerze Kościuszki. Więcej zdjęć (1)

W tym roku Automobilklub Morski nie będzie świętował swoich urodzin na skwerze Kościuszki.

fot. Dominik Wieliczko

W tym roku Automobilklub Morski nie będzie świętował swoich urodzin na skwerze Kościuszki.

fot. Dominik Wieliczko

Automobilklub Morski zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na wspólne świętowanie swoich 84. urodzin. Dwudniowe wydarzenie zaplanowano na 19 i 20 czerwca.W tym roku urodziny AKM będą nieco inne niż w latach ubiegłych. Przede wszystkim nie odbędzie się tradycyjny, urodzinowy festyn na skwerze Kościuszki.

Tegoroczna oficjalna część odbędzie się w piątek, 19 czerwca, w Muzeum Marynarki WojennejMapka. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na wykład i prezentację niedawno odnalezionego, pierwszego znaku klubowego z lat 1936-1938.

- Zapraszamy w piątek o godz. 17 na prelekcję o najstarszej klubowej pamiątce, a także na otwarcie wystawy artefaktów związanych z przedwojenną i tuż powojenną motoryzacją. W tym dniu pod muzeum stanie także kilka samochodów, w tym te o przedwojennym rodowodzie - zapowiada Bartosz Gondek, członek zarządu AKM.
Z wydarzenia prowadzona będzie transmisja, dostępna na Facebooku.

- To nie przypadek, że oficjalna część urodzin odbędzie się właśnie w naszym muzeum. Wśród założycieli klubu i aktywnych automobilistów byli przed wojną wysocy oficerowie Marynarki Wojennej, w tym Edward Szystowski czy Stanisław Hryniewiecki. Przez dziesięciolecia oficerowie i marynarze należeli do najbardziej aktywnych członków Automobilklubu - dodaje Tomasz Miegoń, dyrektor MMW.
Automobilklub zaprasza także na organizowany w sobotę swobodny, sentymentalny przejazd ulicami Gdyni, który wystartuje o godz. 12:30 z parkingu przy CH RivieraMapka, a zakończy się dwie godziny później przed siedzibą Automobilklubu Morskiego, mieszczącą się w zabytkowym "Modrzewiowym Dworze", przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28Mapka.

mJ