84. urodziny Automobilklubu Morskiego

14 czerwca 2020, 14:00
mJ

Automobilklub Morski zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na wspólne świętowanie swoich 84. urodzin. Dwudniowe wydarzenie zaplanowano na 19 i 20 czerwca.W tym roku urodziny AKM będą nieco inne niż w latach ubiegłych. Przede wszystkim nie odbędzie się tradycyjny, urodzinowy festyn na skwerze Kościuszki.

Tegoroczna oficjalna część odbędzie się w piątek, 19 czerwca, w Muzeum Marynarki WojennejMapka. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na wykład i prezentację niedawno odnalezionego, pierwszego znaku klubowego z lat 1936-1938.

- Zapraszamy w piątek o godz. 17 na prelekcję o najstarszej klubowej pamiątce, a także na otwarcie wystawy artefaktów związanych z przedwojenną i tuż powojenną motoryzacją. W tym dniu pod muzeum stanie także kilka samochodów, w tym te o przedwojennym rodowodzie - zapowiada Bartosz Gondek, członek zarządu AKM.
Z wydarzenia prowadzona będzie transmisja, dostępna na Facebooku.

- To nie przypadek, że oficjalna część urodzin odbędzie się właśnie w naszym muzeum. Wśród założycieli klubu i aktywnych automobilistów byli przed wojną wysocy oficerowie Marynarki Wojennej, w tym Edward Szystowski czy Stanisław Hryniewiecki. Przez dziesięciolecia oficerowie i marynarze należeli do najbardziej aktywnych członków Automobilklubu - dodaje Tomasz Miegoń, dyrektor MMW.
Automobilklub zaprasza także na organizowany w sobotę swobodny, sentymentalny przejazd ulicami Gdyni, który wystartuje o godz. 12:30 z parkingu przy CH RivieraMapka, a zakończy się dwie godziny później przed siedzibą Automobilklubu Morskiego, mieszczącą się w zabytkowym "Modrzewiowym Dworze", przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28Mapka.

mJ