Salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w pełnej krasie

17 kwietnia 2020, 14:00
Michał Jelionek
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Zakończyła się potężna inwestycja trójmiejskiego przedstawiciela marki Mercedes-Benz, firmy BMG Goworowski. Mowa o gigantycznym salonie samochodowym zlokalizowanym przy ul. Łużyckiej 9 w Gdyni. Jako ostatnie do użytku oddane zostało lewe skrzydło salonu, w którym znajdują się strefy AMG Performance Center i EQ.Finalizacja inwestycji zbiegła się w czasie z 22. rocznicą uzyskania przez firmę BMG Goworowski autoryzacji Mercedes-Benz. Wydarzyło się to dokładnie 9 kwietnia 1998 roku. Niestety w związku z obecną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa huczną inaugurację robiącego wrażenie salonu trzeba odłożyć.

Budowa nowej siedziby BMG Goworowski rozpoczęła się tak naprawdę już w czerwcu 2015 roku. Pięcioletnią inwestycję podzielono na cztery etapy. Systematycznie, rok po roku, powstawały kolejne elementy tej imponującej układanki, począwszy od części serwisowej, która sąsiaduje bezpośrednio z salonem Mazdy.

Główny gmach - pozbawiony jeszcze lewego skrzydła - działalność rozpoczął w lutym ubiegłego roku. Finałowy etap inwestycji, czyli AMG Performance Center, w którym zaparkowały najbardziej drapieżne Mercedesy, został ukończony i oddany do użytku kilka dni temu. Tym samym oficjalnie zakończono budowę jednego z największych salonów samochodowych w Polsce.

Trójmiejskie salony samochodowe


Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, w której znajduje się m.in. garaż z używanymi "perełkami" Mercedesa. Łączna powierzchnia użytkowa salonu i serwisu Mercedes-Benz BMG Goworowski wynosi ponad 3 tys. m kw. Strefa ekspozycyjna jest w stanie pomieścić nawet do 50 aut, natomiast hala serwisowa została wyposażona w 12 stanowisk.

Na parterze salonu znajduje się recepcja, punkt przyjęć serwisowych, strefa wydań sprzedanych samochodów, ekspozycja aut oraz wspomniane AMG Performance Center. To swego rodzaju wisienka na torcie nowego obiektu. Miejsce, do którego na pewno chętnie zaglądać będą klienci BMG Goworowski.

Ślady opon na posadzce imitującej asfalt, tablica informacyjna AMG, namalowane linie, LED-owe podświetlenia w kolorze czerwonym, designerska "wydawka" aut czy w końcu głośnik w postaci beczki AMG, z którego wybrzmiewa piękny dźwięk silnika prezentowanego modelu - to smaczki, które klienci znajdą w strefie AMG Performance Center. Zaparkowało w niej osiem modeli ze stajni Mercedes-AMG.

Czytaj także: Nowy Mercedes GLA i 22 lata BMG GoworowskiNa pierwszym piętrze znajduje się główna, niezwykle różnorodna strefa wystawiennicza modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy. Klienci znajdą tu w sumie kilkadziesiąt samochodów Mercedes-Benz - od aut osobowych, przez elektryczne i hybrydowe (strefa EQ), aż po dostawcze (strefa VanPro). Nie zabrakło miejsca dla dwóch modeli Smarta, a także ociekającej luksusem Klasy S Mercedes-Maybach.

Znajdzie się tu również strefa gastronomiczna z kawiarnią i restauracją.