Auta warte fortunę ponownie w Trójmieście

1 lipca 2021, 6:00
Michał Jelionek
aktualizacja:17:54 (3 lipca 2021)
Dwa lata temu w Sopocie gościł rajd Exotic Rage 2019. Część uczestników tamtego wydarzenia weźmie udział w zupełnie nowym rajdzie o nazwie Rage Rally 2021. Więcej zdjęć (4)

Dwa lata temu w Sopocie gościł rajd Exotic Rage 2019. Część uczestników tamtego wydarzenia weźmie udział w zupełnie nowym rajdzie o nazwie Rage Rally 2021.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Dwa lata temu w Sopocie gościł rajd Exotic Rage 2019. Część uczestników tamtego wydarzenia weźmie udział w zupełnie nowym rajdzie o nazwie Rage Rally 2021.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

W najbliższą sobotę, 3 lipca, około godz. 17 na parkingu przy Ergo Arenie zaparkuje 40 horrendalnie drogich i piekielnie szybkich samochodów. To auta, które biorą udział w ogólnopolskim rajdzie Rage Rally 2021. Dla wszystkich trójmiejskich miłośników motoryzacji będzie to świetna okazja do obejrzenia luksusowych modeli z bliska.Aktualizacja, 3 lipca, godz. 17:52. Auta pojawiły się przy Ergo Arenie w sobotę, ale szybciej niż zapowiadano. Niestety, organizator wydarzenia nie poinformował nas o tej zmianie. W rozmowie z nami przekazał, że kierowcy z powodu zmęczenia odjechali spod hali po godz. 16. Wcześniej otrzymaliśmy informację od organizatora, że auta pod Ergo Areną pojawią się około godz. 17.

- Bardzo przepraszamy wszystkich tych Państwa, którzy zebrali się pod Ergo Areną, aby zobaczyć finał Rage Rally 2021. Z niezależnych od organizatorów przyczyn technicznych i drogowych rajd musiał zakończyć się wcześniej niż to było przewidziane. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację - wyjaśniają organizatorzy.
Meta Rage Rally 2021 miała być interesującym wydarzeniem dla trójmiejskich fanów motoryzacji. Niestety, dla wielu zakończyła się po prostu stratą czasu.Czterodniowe wydarzenie rozpoczęło się 30 czerwca w Serocku. Po drodze nad polskie morze uczestnicy odwiedzą Radziejowice i Lidzbark Warmiński. Metą wydarzenia będzie Ergo ArenaMapka na granicy Gdańska i Sopotu. Pierwsze samochody powinny przeciąć linię mety około godz. 16-17. Łącznie załogi pokonają 1 tys. km.

Auta przy Ergo Arenie będzie można oglądać przez półtorej godziny. Następnie uczestnicy udadzą się do Hotelu HaffnerMapka na galę finałową, podczas której wystąpi m.in. Paulla.

Rage Rally to wyprawa samochodowa, która powstała z myślą o wielbicielach i właścicielach luksusowych aut. W premierowej edycji rajdu weźmie udział około 40 dwuosobowych załóg. Wśród nich nie zabraknie znanych uczestników - Stanisława Karpiela-Bułecki czy Krzysztofa "Jankesa" Jankowskiego. W rajdzie wezmą udział także m.in. youtuber Sebastian Kraszewski (Kickster ZnaFca), modelka Sandra Kubicka i vlogger Paweł Danilczuk (Feliks).

W sobotę w Trójmieście pojawi się sporo motoryzacyjnych perełek. Więcej zdjęć (4)

W sobotę w Trójmieście pojawi się sporo motoryzacyjnych perełek.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

W sobotę w Trójmieście pojawi się sporo motoryzacyjnych perełek.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Lista aut, które pojawią się w Trójmieście, jest imponująca. Z pewnością nie zabraknie horrendalnie drogich modeli. W rajdzie biorą udział m.in. Lamborghini Aventador, Porsche Panamera Turbo S, Porsche 911 Turbo S, Porsche Cayenne, Dodge Challenger T/A, BMW M8 Competition, Mercedes-AMG GT R, Audi R8, BMW M4 Competition, Lamborghini Urus, Mercedes-AMG GT 4-Door, Mercedes-AMG GT C, Mercedes-AMG C 63, McLaren 570s czy Porsche 911.

- Rage Rally to jedyna w Polsce impreza tego typu na światowym poziomie, z odpowiednią oprawą i prestiżem. Powołana przez ludzi, którzy doświadczenie zdobywali w takich rajdach jak Gumball 3000, Modball, OneLife Rally czy Race 2 Rally. Kwintesencję Rage Rally stanowią tzw. check pointy, które wyznaczają rytm codziennych zmagań na trasie. Załogi wezmą udział w konkurencjach o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie ostrej walki, ale zawsze w duchu fair play. Zwycięstwo ma niepowtarzalny smak, ale dla przegranych też będziemy mieli parę niespodzianek. Rage Rally to wielkie wydarzenie dla fanów motoryzacji i luksusowych aut - wyjaśnia organizator.
Podczas gali finałowej w Hotelu Haffner, którą poprowadzi "Jankes", nagrodzona zostanie zwycięska załoga. Triumfatorzy otrzymają statuetkę wykonaną przez Galerię Figur Stalowych, zaprojektowaną przez artystę Batoona Sentkiewicza.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.