BMW zmienia logo. Nowe jest przezroczyste

14 marca 2020, 12:00
mJ

Po 23 latach włodarze BMW zdecydowali się zmodyfikować dotychczasowe logo bawarskiej marki. Jak tłumaczą swoją decyzję, odświeżenie symbolu było koniecznością dostosowania logotypu do "cyfrowej ery". A jak wy oceniacie nowy znak niemieckiego producenta?Wizerunek śmigła czy też szachownicy w biało-niebieskich barwach Bawarii wpisany w czarną obwódkę z napisem BMW - to logo kojarzy prawdopodobnie każdy fan motoryzacji. Teraz popularny emblemat BMW został nieco odświeżony. Co się zmieniło? Tak naprawdę największą modyfikacją jest zamiana czarnego pierścienia w przezroczysty. Sam logotyp - w porównaniu do poprzedniego, bardziej trójwymiarowego - został uproszczony i spłaszczony.

Według włodarzy BMW nowy wygląd emblematu został dostosowany do młodego klienta, który sporą część swojego życia spędza w świecie cyfrowym. Logo ma ponoć zachęcić do odkrywania bawarskiej marki na nowo.

Transparentne logo jest już szóstym w ponad 100-letniej historii BMW. Pierwsze zostało oficjalnie zarejestrowane w 1917 roku, a kolejne w latach: 1933, 1953, 1963, 1997 i 2020.

Pierwsze dwa symbole BMW wyróżniały się złotymi napisami i konturami. Znaczące zmiany zaszły w logo w 1953 roku, kiedy to zdecydowano się na pogrubienie liter i zmienienie ich koloru na biały. Kolejna modernizacja miała miejsce dekadę później - logo BMW zyskało nową czcionkę, a błękitna szachownica ponownie stała się niebieska. I właśnie z tego emblematu bawarski koncern korzystał najdłużej, bo aż 34 lata.

Współczesne logo, te z lat 1997-2020, było wypukłe, zdecydowanie bardziej nowoczesne. Najnowszy symbol wyraźnie różni się od pięciu poprzednich, które były do siebie podobne. Wystarczyło zrezygnować z czarnego koloru na rzecz przezroczystego.

Najnowsze logo BMW zadebiutowało w Concept i4.

Czytaj także: BMW X6 - zadziorne i eleganckie

Czy podoba ci się nowe logo BMW?
22%

tak

15%

może być, w zasadzie nie widzę różnicy

63%

nie

zakończona

łącznie głosów: 934

mJ