Bezpłatne szkolenie dla starszych kierowców

19 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski

Bezpłatne szkolenie dla starszych kierowców organizuje gdyńska szkoła jazdy. - Jest wiele świadomych osób, które zdają sobie sprawę z tego, że ich wiedza powinna być odświeżona. Zwłaszcza że jesteśmy w przededniu wprowadzenia nowych przepisów - podkreśla Maja Surała z Elka School Gdynia.O tym, że część kierowców, pieszych czy rowerzystów powinno przejść dodatkowe szkolenia, przekonana jest większość Polaków. Jednocześnie z badań wynika, że większość kierowców uważa, że ich umiejętności prowadzenia pojazdów są wyższe niż przeciętne. I kółko się zamyka, ale na szczęście nie zawsze.

- Zgłasza się do nas coraz więcej osób, które mają prawo jazdy od 20-30 lat i same przyznają, że powinny odświeżyć wiedzę. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację darmowego szkolenia, które może sprawić, że na naszych drogach będzie bezpieczniej - mówi Maja Surała z Elka School Gdynia.

Czego trzeba uczyć kierowców?Kierowcy, którzy mają prawo jazdy od wielu lat, teoretycznie - a często tak jest w praktyce - mogą nie znać przepisów, które zostały wprowadzone w ostatnich latach.

Dotyczy to choćby:

  1. strefy zamieszkania, w której parkować można tylko w wyznaczonych miejscach, pierwszeństwo mają piesi, a kierowcy nie mogą jeździć szybciej niż 20 km/h
  2. strefy Tempo 30, w której ograniczenie prędkości nie jest odwoływane przez np. skrzyżowanie, ale dopiero osobnym znakiem,
  3. obowiązkowej jeździe na suwak,
  4. obowiązku tworzenia tzw. korytarzy życia.


- Szczególnie te dwa ostatnie przepisy mogą zaskoczyć niektórych kierowców, więc najlepiej, by tych nieuświadomionych na drogach było jak najmniej - podkreśla Maja Surała z Elka School Gdynia.
Organizatorzy szkolenia liczą też na otwarte pytania i aktywność grupy, która będzie mogła za darmo poszerzyć lub odświeżyć swoją wiedzę. Wcześniej podobne szkolenie przeprowadzono dla rowerzystów.

Na szkolenie, które odbędzie się 8 grudnia, można zapisywać się pod numerami telefonu: 58 621 15 15, 512 158 688 oraz przez e-mail: sekretariat@elkaschool.pl

Łapiesz się na tym, że nie znasz niektórych przepisów drogowych?
22%

nie, znam je doskonale

47%

czasami, ale tych mniej istotnych

28%

tak, mimo że mam prawo jazdy

3%

tak, ale nie mam prawa jazdy

zakończona

łącznie głosów: 407