Warsztaty samochodowe bezpłatnie ozonują karetki

18 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Jelionek
aktualizacja:12:46 (20 marca 2020)
Warsztaty samochodowe bezpłatnie ozonują karetki. Więcej zdjęć (1)

Warsztaty samochodowe bezpłatnie ozonują karetki.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Warsztaty samochodowe bezpłatnie ozonują karetki.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Bezinteresowna pomoc, w tym niełatwym dla nas wszystkim czasie, jest na wagę złota. W sieci co rusz czytamy o kolejnych szlachetnych gestach. Do takich z całą pewnością zaliczyć trzeba pomoc zaoferowaną przez gdański warsztat, który bezpłatnie chce ozonować trójmiejskie karetki. Inicjatywę poparli właściciele innych trójmiejskich warsztatów i także zaoferowali swoją pomoc.Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeAktualizacja, 20.03, godz. 12:45

Warsztaty samochodowe oferujące bezpłatne ozonowanie karetek:


Aktualizacja, 20.03, godz. 9:40

Kolejnym warsztatem oferującym bezpłatne ozonowanie karetek jest Wulgar z Gdańska.

Od poniedziałku, 23 marca, gotowość do bezpłatnego ozonowania karetek zgłosiła firma Auto Naprawa z Gdańska (ul. Potokowa 9C).

Aktualizacja, godz. 20:02

Właściciel gdyńskiego warsztatu GTI - mechanika pojazdowa również bezpłatnie oferuje usługę ozonowania karetek.

Po publikacji tego artykułu swoją pomoc dodatkowo zaoferowało pięć warsztatów samochodowych i sklep z materacami.

Aktualizacja, godz. 13:23

Kolejne warsztaty bezpłatnie udostępniają swój sprzęt do ozonowania karetek przewożących pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. To firmy Lincer Junior z warsztatami w Gdańsku i Sopocie, a także Best Serwis z Gdańska.

- Chcemy wspomóc służby walczące z koronawirusem. Posiadamy sprzęt i możliwości techniczne. Od jutra jesteśmy w stanie obsłużyć do sześciu aut dziennie - informują pracownicy warsztatu Best Serwis.
Otrzymaliśmy także informację od Centrum Materacy, że ozonator zostanie przekazany 7 Szpitalowi Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Aktualizacja, godz. 11:17

Trzeci warsztat samochodowy chce bezpłatnie ozonować karetki. Firma K&K Autoserwis z Gdańska w pierwszej kolejności oferuje swoją pomoc przy ozonowaniu wszystkich uprzywilejowanych samochodów. Warsztat planuje bezpłatnie udostępnić maszynę do ozonowania także przewoźnikom transportu publicznego.

Aktualizacja, godz. 9:47

Kolejna firma oferuje pomoc przy ozonowaniu. Centrum Materacy chce przekazać jeden ozonator na wyposażenie szpitala. Najlepiej w Gdyni. Właściciele firmy proszą zainteresowane placówki o kontakt.

Aktualizacja, godz. 8:05

Godzinę po publikacji tekstu zgłosił się do nas kolejny warsztat samochodowy, który zaoferował swoją pomoc przy ozonowaniu karetek. To firma Auto Service Stanley z Gdyni. Warsztat oferuje bezpłatną pomoc od zaraz.

Właścicielka firmy Eurowarsztat, zlokalizowanej przy ul. Kartuskiej 385A, zaproponowała szpitalom bezpłatne ozonowanie ambulansów przewożących osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem Covid-19.

- Zależało nam na przyłączeniu się do akcji niesienia pomocy dla ratowników i lekarzy. Ozonowanie, które realnie wpływa na podniesienie ich bezpieczeństwa, wydało nam się najlepszym pomysłem na pomaganie - tłumaczy Michał Ślimak, kierownik warsztatu.
Ozonowanie to skuteczna metoda na pozbycie się z wnętrza auta szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Ozon to trójatomowa cząsteczka tlenu, która w wyniku rozkładu uwalnia jeden z atomów. Jego zadaniem jest zneutralizowanie związków chemicznych w procesie utleniania.

- Ozon jest najsilniejszym utleniaczem na ziemi i ze względu na te silne właściwości utleniające niszczy bakterie, wirusy oraz grzyby. Ponadto, utlenia związki organiczne dezynfekując zawarte w nich płyny i gazy. Ozonowanie pojazdu polega na wstawieniu wytwornicy ozonu do wnętrza pojazdu, a następnie włączeniu dmuchaw pojazdu w tzw. obiegu wewnętrznym. Ozon przepuszczany jest przez wszystkie kanały wentylacyjne pojazdu - dodaje.
Pierwsze karetki pojawią się w gdańskim warsztacie w środę, 18 marca. Warto dodać, że ozonowanie jednej karetki trwać będzie kilkadziesiąt minut, a koszt takiej usługi dla pojazdu wielkości ambulansu wynosi 50 zł. Jak już wspomnieliśmy, Eurowarsztat nie pobiera żadnych opłat.

Opinie (58) 5 zablokowanych

 • Brawo !!! (2)

  Brawo Panowie! Polacy potrafią się solidaryzować. Damy radę!

  • 116 2

  • Pani/Panie też brawo!!!

   • 8 0

  • I jak każda podobna akcja, jest to taki prztyczek w nos wiecie czyj.
   Umiesz liczyć licz na siebie...

   • 3 0

 • No i zacnie

  Można? Można.

  • 59 1

 • Dziękuje

  Bo ludzi dobrej woli jest więcej....

  • 65 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.