Bolid F1 w końcu przyjechał do Gdańska

25 listopada 2020, 10:40
mJ

Do 30 listopada na gdańskiej stacji Orlen przy al. Grunwaldzkiej 258Mapka będzie można oglądać bolid Formuły 1 zespołu Alfy Romeo. Pojazd pojawił się w Gdańsku z trzytygodniowym poślizgiem.Zgodnie z zapowiedziami bolid F1 miał przyjechać do Gdańska 3 listopada, a jego ekspozycja na stacji Orlen miała zakończyć się 16 listopada. Bolid nie został dostarczony na czas, gdyż konieczna była naprawa uszkodzonego elementu szklanej obudowy kontenera.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Bolid zespołu Roberta Kubicy w końcu dojechał do Gdańska i został wyeksponowany w przeszklonym kontenerze. Zaprezentowany egzemplarz to model Alfa Romeo Sauber C37-Ferrari, który w oryginale napędzany jest 750-konnym silnikiem Ferrari o pojemności 1,6 l.

Przypomnijmy, że od sezonu 2020 PKN Orlen jest tytularnym sponsorem zespołu F1 - Alfa Romeo Racing. Duet podstawowych kierowców stanowią Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, natomiast kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica.

Trójmiejscy fani Formuły 1 po raz kolejny będą mieć okazję zobaczenia z bliska bolidu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Robert Kubica, wówczas reprezentujący barwy ROKiT Williams Racing, odwiedził Gdynię. Na prowizorycznym torze zaprezentował się w bolidzie starszej generacji Lotus E21 z 2012 r.

mJ