stat

Centrum Infiniti Gdańsk oficjalnie otwarte

12 października 2017 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Jelionek

Niemal równy rok trwała budowa pierwszego trójmiejskiego salonu marki Infiniti, który 5 października oficjalnie rozpoczął działalność. Nowy obiekt, który zlokalizowany jest na działce przy ul. Szczęśliwej 9A zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, bez problemu dostrzegą osoby podróżujące obwodnicą Trójmiasta w kierunku autostrady.Przypomnijmy, że budowa szóstego w Polsce Centrum Infiniti rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Przedstawiciel japońskiej marki, Grupa IP, na czas budowy postawiła w niedalekim sąsiedztwie salon tymczasowy. To zabieg, który miał poniekąd przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta stosunkowo mało popularną w naszym kraju markę.

Centrum Infiniti Gdańsk wybudowano na działce zlokalizowanej tuż obok sklepu motoryzacyjnego Norauto. W salonie o powierzchni 812 m kw. znalazło się miejsce dla sześciu egzemplarzy demonstracyjnych Infiniti.

Gdańskie centrum japońskiej marki oferuje klientom pełną obsługę sprzedażową i serwisową. Początkowo salon będzie zatrudniał pięć osób, jednak docelowo zespół pracowników powiększy się do ośmiu - po czterech w salonie i serwisie.

Nowy salon będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty w godz. 10-16.

Warto dodać, że Grupa IP pierwsze salony marki Infiniti otworzyła w 2015 roku w Warszawie i Sosnowcu. W kolejnym roku sieć obiektów powiększyła się o trzy miasta: Kraków, Poznań i Wrocław. Teraz do tej listy należy dopisać również Gdańsk. W sumie spółka IP prowadzi już sześć stacji na terenie naszego kraju, a to oznacza, że stała się liderem Infiniti w Europie pod względem liczby prowadzonych salonów przez jednego dealera.

Czytaj także: Metamorfozy trójmiejskich salonów samochodowych

Lokalizacja nowego salonu Infiniti jest:
38%

bardzo atrakcyjna, salony samochodowe powinny powstawać właśnie w takich miejscach

28%

raczej korzystna, bardzo łatwo do niego trafić, nawet jeśli nie zna się Trójmiasta

8%

kiepska, takie obiekty należy budować w centrach miast

26%

tragiczna, salon takiej marki powinien stanąć w bardziej prestiżowym miejscu

łącznie głosów: 138