stat

Darmowe przejazdy taksówkami dla personelu medycznego

24 marca 2020, 15:45
mJ

Platforma do zamawiania przejazdów Free Now oferuje pracownikom szpitali i laboratoriów nawet 20 tys. darmowych kursów. Akcja realizowana będzie w Trójmieście, Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Potrwa do końca maja.Jak uzyskać darmowe przejazdy? Personel medyczny, aby skorzystać z bezpłatnych kursów, powinien zgłosić się do Free Now na adres mailowy: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji zgłaszające osoby otrzymają dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego możliwe będzie zamawianie specjalnych przejazdów.

- W obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym. Naszą akcją #TaxiDlaZdrowia chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Chcemy ułatwić im codzienne dojazdy, tym samym uwalniając ich od konieczności przemieszczania się komunikacją zbiorową, w zamian proponując wygodny przejazd taksówką. Podobne działania prowadzimy obecnie również w Madrycie i Londynie, w planach są kolejne europejskie miasta - wyjaśnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce. 
Zainteresowanie darmową usługą zapewne będzie duże.

- Spodziewamy się dużego zainteresowania pracowników szpitali i laboratoriów. Dlatego zachęcamy kolejne firmy i instytucje do przyłączenia się do naszej akcji, abyśmy wspólnie i w większej skali mogli wspierać służbę zdrowia w tej trudnej sytuacji - apeluje Urban. 
Jak zapewnia Free Now, kierowcy zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. Dodatkowo, operator wyposażał ich w specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera oraz przekazuje zalecenia dotyczące środków do dezynfekcji.

mJ