Dechroming, czyli moda na pozbywanie się chromów w aucie

10 marca 2021, 7:00
mJ
Dechroming polega na oklejeniu chromowanych elementów nadwozia zazwyczaj folią koloru czarnego. Więcej zdjęć (23)

Dechroming polega na oklejeniu chromowanych elementów nadwozia zazwyczaj folią koloru czarnego.

fot. wrapart.pl

Dechroming polega na oklejeniu chromowanych elementów nadwozia zazwyczaj folią koloru czarnego.

fot. wrapart.pl

Niegdyś osoby kupujące nowy samochód z salonu płaciły dodatkowe i to niemałe pieniądze za chromowane elementy nadwozia, które z reguły podkreślały te topowe, najbogatsze wersje modeli. Dziś wielu właścicieli aut decyduje się je... zakryć czarną folią. Powodów jest kilka. Taka usługa nazwa się dechroming i cieszy się bardzo dużą popularnością.Oklejanie samochodów w Trójmieście


Praca firm specjalizujących się w oklejaniu samochodów folią nie skupia się wyłącznie na kompleksowej zmianie koloru nadwozia, oklejaniu reklamowym czy zabezpieczeniu lakieru folią bezbarwną.

Spektrum możliwości jest zdecydowanie szersze, a usługą, która w ostatnich latach zyskała na popularności jest tzw. dechroming, czyli oklejanie - z reguły - czarną folią w połysku chromowanych elementów nadwozia.

Właściciele samochodów decydują się na usługę dechromingu z kilku powodów. Jedni robią to ze względów estetycznych, naturalnie. Zwykle chcą dodać zadziorności stylistyce swojego pojazdu. Drudzy chcą zabezpieczyć te elementy nadwozia. A jeszcze inni zakryć wypłowiałe, zniszczone powierzchnie.

Zazwyczaj oklejanymi elementami nadwozia są: listwy przy oknach, atrapa chłodnicy, lusterka, klamki, listwy na zderzakach, atrapy wlotów powietrza, atrapy wydechów, dyfuzor, relingi czy otoczki lamp. Bez wątpienia sporym plusem aplikowanej folii jest możliwość jej usunięcia w dowolnym momencie bez szkody dla oklejanego elementu. Zatem w każdej chwili można wrócić do bazowych, chromowanych wstawek nadwozia.

Cena takiej usługi zależy od liczby oklejonych elementów oraz poziomu trudności. Ceny rozpoczynają się od 100 zł za pojedyncze elementy, a kończą na kilku tysiącach złotych za kompleksowy dechroming całego nadwozia.

Częstym dopełnieniem dechromingu jest np. oklejenie dachu folią w kolorze czarnym, przyciemnienie szyb czy przyciemnienie lamp, co już legalne nie jest.

Czytaj także: Bezbarwna folia ochronna - droga, ale bardzo skuteczna

Czy inwestujesz w wygląd swojego auta?
11%

tak, i to całkiem spore sumy

23%

raczej tak, ale nie są to duże inwestycje

66%

nie, auto służy mi przede wszystkim do przemieszczania

zakończona

łącznie głosów: 687

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.