Dwa elektryczne radiowozy dla straży miejskiej

2 lipca 2020, 7:00
mJ
Najnowszy artukuł na ten temat

Cooper SE Electric - pierwsze Mini na prąd

W środę, 1 lipca, flota gdańskiej straży miejskiej powiększyła się o dwa elektryczne radiowozy - Renault ZOE. Koszt zakupu aut wyniósł 360 tys. zł.Napędzany 135-konnym silnikiem elektrycznym Renault ZOE zostało wyposażone w akumulator o pojemności 52 kWh, dzięki któremu - według informacji producenta - auto jest w stanie przejechać na pełnej baterii do 395 km. Proces ładowania z domowego gniazdka 230 V trwa około ośmiu godzin. Przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki, bateria do pełna naładuje się w nieco ponad godzinę. Cennik ZOE startuje od kwoty 124 900 zł.

Do tej pory patrole strażników miejskich korzystały z jednego elektrycznego auta - Nissana Leaf. Teraz na gdańskich ulicach radiowozów na prąd będzie więcej. W środę prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz, przekazała strażnikom z sekcji odpadów kluczyki do dwóch egzemplarzy Renault ZOE.

- Świadomie tworzyliśmy referat ekologiczny, referat, który zajmuje się przede wszystkim kontrolą jakości powietrza i jakości spalanych śmieci, jest on nieustannie doposażany. Najważniejsze to mówić i robić to samo, czyli w tym wypadku referat ekologiczny będzie miał najbardziej ekologiczne pojazdy - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Elektryczne radiowozy dostarczył dealer Renault Zdunek.

Czytaj więcej na temat aut elektrycznychmJ