Grupa Zdunek i Witman nominowani do nagrody Dealera Roku

28 maja 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
mJ
Tadeusz Zdunek zbudował w Trójmieście małe imperium dealerskie. Więcej zdjęć (3)

Tadeusz Zdunek zbudował w Trójmieście małe imperium dealerskie.

mat. prasowe

Tadeusz Zdunek zbudował w Trójmieście małe imperium dealerskie.

mat. prasowe

Dwie trójmiejskie firmy zostały nominowane do tegorocznych Nagród Rynku Dealerskiego. To Grupa Zdunek, która powalczy o wygraną w najbardziej prestiżowej kategorii dużej grupy dealerskiej, a także firma Witman, która z kolei ma szansę na tytuł dealera roku z jedną lub dwiema lokalizacjami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i wręczone 11 czerwca podczas Kongresu Dealerów.Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego zostaną wyłonieni w pięciu kategoriach: duża grupa dealerska, mała grupa dealerska, dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami, dealer aut używanych i dealer flotowy. Ponadto nagrodzeni zostaną m.in. dealer dobrych uczynków i wschodząca gwiazda rynku dealerskiego.

Wśród nominowanych firm znaleźli się trójmiejscy przedstawiciele. Niemałe szanse na wygranie nagrody w kategorii dużej grupy dealerskiej ma Grupa Zdunek, która o tytuł rywalizuje z Grupą Bemo i Grupą PTH.

Grupa Zdunek to dealer działający na rynku od ponad 40 lat. Tylko w ubiegłym roku firma sprzedała 5,2 tys. nowych samochodów, notując blisko 9-procentowy wzrost. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku grupa poszerzyła swoje portfolio o kolejną markę - firma otworzyła w Gdańsku salon Citroena. Grupa Zdunek może się również pochwalić tytułem najbardziej medialnej dealerskiej marki w naszym kraju.

Trójmiejskie salony samochodowe


Nowoczesny salon AMG Brand Center w Gdańsku. Więcej zdjęć (3)

Nowoczesny salon AMG Brand Center w Gdańsku.

fot. facebook/Witman

Nowoczesny salon AMG Brand Center w Gdańsku.

fot. facebook/Witman

Drugą trójmiejską firmą, która trafiła na listę nominowanych, jest Witman. Przedstawiciel marki Mercedes-Benz powalczy o tytuł dealera roku z jedną lub dwiema lokalizacjami. Nominacja to poniekąd nagroda za finalizację prowadzonej z dużym rozmachem inwestycji - budowy salonów Mercedes-Benz i AMG Brand Center. Warto dodać, że to pierwszy taki obiekt w Europie i czwarty - po Tokio, Pekinie i Sydney - na świecie. Nominowanymi w tej kategorii są również: Auto Fus Group i Dynamica Dynamica.

Nagrody w plebiscycie Dealer Roku to nie tylko firmy, to także ludzie. Wśród trójki nominowanych do tytułu Człowiek Roku Miesięcznika "Dealer" znalazła się Olga Witman, właścicielka wspomnianego powyżej salonu Mercedes-Benz. Wśród nominowanych znaleźli się także Zbigniew Głuchy i Łukasz Krześniak (Grupa Gezet) oraz Piotr Mrugalski z Grupy Bemo.

Laureatów wybierze kapituła oraz internauci. Swój głos można oddać tutaj. Głosowanie potrwa do 2 czerwca.

Ranking największy dealerów w Polsce


Olga Witman jest nominowana do nagrody Człowiek Roku Miesięcznika "Dealer". Więcej zdjęć (3)

Olga Witman jest nominowana do nagrody Człowiek Roku Miesięcznika "Dealer".

fot. Agnieszka Potocka / Trojmiasto.pl

Olga Witman jest nominowana do nagrody Człowiek Roku Miesięcznika "Dealer".

fot. Agnieszka Potocka / Trojmiasto.pl

mJ

Opinie (25) 6 zablokowanych

 • To ja chętnie wezmę pierwsze bmw na spróbowanie.

  • 7 4

 • No to

  się uśmiałem w samo południe!!!

  • 19 5

 • Dealer jak dealer - nie ma znaczenia jaka marka - jeden milej i przyjemniej weźmie od klienta grubą kasę za samochód a inny trochę mniej... Czy to Mercedes czy Dacia - póki to klient płaci wszystko jest "cacy"... prawdziwe oblicze ujawnia się gdy trzeba skorzystać np.z gwarancji... wtedy już nie są tacy uprzejmi i życzliwi...

  • 53 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.