stat

Groteskowa kradzież paliwa na stacji pod Gdańskiem

18 lutego 2020, 13:45
Michał Jelionek

Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałkowy wieczór na stacji paliw nieopodal trójmiejskiej obwodnicy. Dwóch mężczyzn w spektakularny sposób ukradło paliwo. Zanim jednak opuścili teren stacji, doszło do szamotaniny za kierownicą pojazdu, później auto niemal straciło drzwi pasażera, a na koniec ucierpiał dystrybutor. Kradzież i nieudolną choć ostatecznie skuteczną ucieczkę w filmowym stylu zarejestrowały kamery monitoringu.Policja zatrzymała złodzieja groteskowej kradzieży paliwa


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 lutego, o godz. 19:27. Tuż po zakończeniu tankowania dwóch mężczyzn szybko wsiadło do volkswagena passata. Plan ucieczki ze skradzionym paliwem udaremnił jednak mężczyzna w szarej bluzie z kapturem, prawdopodobnie pracownik stacji, który próbował unieruchomić auto.

Niestety próba odebrania kluczyków nie powiodła się, ale mężczyzna nie dał za wygraną i wsiadł do odjeżdżającego auta. Doszło do szarpaniny ze złodziejami. W międzyczasie na filmie pojawiła się kolejna osoba próbująca zatrzymać samochód.

Auto wyjechało z kadru, ale po chwili wróciło pod ten sam dystrybutor, z którego skradziono paliwo. W tym momencie jeden z rabusiów wysiadł z auta i uciekł. Ale to nie był koniec akcji. W aucie dalej trwała szamotanina. Samochód gwałtownie cofnął, zahaczył o dystrybutor i niemal wyrywał przednie drzwi pasażera. Film kończy się równie spektakularnym wyjazdem passata z terenu stacji. Nie drogą wyjazdową, a pasem zieleni. Jak widać na ostatnich sekundach filmu, mężczyzna w szarej bluzie w końcu odpuścił i opuścił pojazd.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli nagranie z monitoringu i przesłuchali świadków. Aktualnie trwają działania wyjaśniające. Policja próbuje ustalić sprawców zdarzenia oraz numer rejestracyjny samochodu. Niewykluczone, że auto posiadało fałszywe tablice. Jak udało nam się ustalić, złodzieje ukradli paliwo za kwotę nieprzekraczającą 200 zł.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn z filmu, proszone są o kontakt z policją.
Czy kiedykolwiek byłe(a)ś świadkiem kradzieży?
27%

tak, kilkukrotnie

15%

tak, raz w życiu

58%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 3105