Klasyki na torze, rajdówki przy stadionie

26 września 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
mJ
Do niedzielnej rywalizacji przystąpi blisko 50 klasyków. Więcej zdjęć (2)

Do niedzielnej rywalizacji przystąpi blisko 50 klasyków.

fot. Autodrom Pomorze

Do niedzielnej rywalizacji przystąpi blisko 50 klasyków.

fot. Autodrom Pomorze

Zdecydowanie największą motoryzacyjną imprezą tego weekendu będą Targi Motoryzacyjne 3TM. Największą, ale niejedyną, bo równie ciekawie dziać się będzie na torze w Pszczółkach, na który już po raz drugi wyjadą klasyki. Emocji z pewnością nie zabraknie także przy gdańskim stadionie, przy którym o najlepsze czasy powalczą kierowcy rajdowi. Obie imprezy odbędą się w niedzielę.30 września na Autodromie Pomorze odbędzie się druga edycja imprezy "Klasyczne Pszczółki - klasyki na torze". Jednym z pomysłodawców wydarzenia jest grupa Trojmiasto, klasycznie, która od kilku lat, wiosną i jesienią, zaprasza właścicieli aut zabytkowych na zloty motoryzacyjne przy gdańskim Stadionie Energa.

Druga odsłona imprezy dla miłośników aut zabytkowych zostanie podzielona na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy będą walczyć na torze o jak najlepsze czasy. Natomiast w drugiej kluczem do sukcesu będzie nie prędkość, a regularność. W tej konkurencji zwycięży zawodnik, który podczas kilku prób na torze uzyska średnią prędkość najbardziej zbliżoną do tej, którą wyznaczą organizatorzy (np. 60 km/h). Ponadto przewidziano konkursy wiedzy o sportach motorowych oraz historii motoryzacji.

Dodajmy, że w imprezie weźmie udział blisko 50 właścicieli klasyków. Impreza rozpocznie się o godz. 9:30, a zakończy około godz. 15:30.

Czytaj także: W weekend ruszają targi motoryzacyjne

Przed nami 15. Rajd Gdańsk Baltic Cup. Więcej zdjęć (2)

Przed nami 15. Rajd Gdańsk Baltic Cup.

fot. facebook / rajdgdansk

Przed nami 15. Rajd Gdańsk Baltic Cup.

fot. facebook / rajdgdansk

Wygląda na to, że trzykrotnie przekładana impreza w końcu dojdzie do skutku. Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla fanów sportów motorowych - tegoroczny rajd będzie miał okrojoną formułę i zdecydowanie niższą rangę.

Ściganie w 15. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w formacie KJS/Rallysprint i ograniczy się do jednego odcinka wyznaczonego na placu przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska (przy parkingu P5, wjazd od ul. Marynarki Polskiej).

Odcinek liczy dokładnie 1,2 km, a każda z załóg pokona go czterokrotnie. Jak zapewnia organizator wydarzenia, Automobilklub Orski, na trasie zobaczymy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w tym sporcie.

W niedzielnym rajdzie weźmie udział około 30-40 załóg, a start pierwszej ekipy zaplanowano na godz. 12:15. Impreza zakończy się około godz. 18.

Emocje związane ze ściganiem czekają nas w niedzielę, ale tak naprawdę impreza rozpocznie się dzień wcześniej. Po sąsiedzku, w halach AmberExpo zobacz na mapie Gdańska, w których odbywać będą się Targi Motoryzacyjne 3TM, będzie można wylicytować przejażdżkę rajdową taksówką.

Zainteresowane osoby będą miały okazję w fotelu pasażera pokonać odcinek specjalny w wybranym aucie (Mitsubishi Lancer EVO V, Mitsubishi Lancer EVO VIII, Ford Focus RS, BMW M3). To akcja charytatywna, z której zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację Michała "Hołka" Grudzińskiego. Przypomnijmy, że zawodnik uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas poprzedniej edycji rajdu.

Rajdowa taksówka będzie "kursowała" po odcinku specjalnym w sobotę w godz. od 13 do 18.

Program rajdu (30.09):

08:30 - 10:30 odbiór administracyjny
08:45 - 10:45 badanie kontrolne
11:00 pierwsze posiedzenie ZSS
11:00 odprawa uczestników
11:30 publikacja listy załóg dopuszczonych do startu
12:00 uroczyste otwarcie
12:00 - 17:30 motopiknik
12:15 start pierwszej załogi
13:15 - 17:15 kolejne starty do Os-ów
18:00 - ogłoszenie wyników i zakończenie rajdu

mJ

Opinie (5) 2 zablokowane

 • Uwaga, bo wsioki z Pszczółek będą znowu płakać, że za głośno (2)

  Zresztą i tak nikt tam nie przyjdzie. Cena biletów to gwarantuje

  • 14 4

  • Jaka cena biletów?

   Wjazdówki na tor w Pszczółkach już dawno wyprzedane, a kibice i obserwatorzy nigdy nie płacili.

   • 8 2

  • Kibicować możesz za darmo.

   • 7 0

 • Porażka !!!

  • 0 4

 • Tak zwana poprawa bezpieczeństwa ruchu w pszczółkach...

  • 0 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.