Litr gazu za ponad 3 zł. Ceny paliw szaleją

5 października 2021, 12:00
Michał Jelionek
Ceny paliw wciąż rosną. Więcej zdjęć (1)

Ceny paliw wciąż rosną.

fot. stefanocarocci / 123rf.com

Ceny paliw wciąż rosną.

fot. stefanocarocci / 123rf.com

Na początku pandemii kierowcy tankowali swoje samochody z dużą przyjemnością, bo paliwo było rekordowo tanie. Teraz, półtora roku później, sytuacja jest zgoła odmienna, a ceny rozszalały się na dobre. Niestety, na niekorzyść zmotoryzowanych. Litr gazu podrożał o ponad 100 proc.CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIE


27 kwietnia 2020 roku informowaliśmy o rekordowo niskich cenach paliw. Wówczas na trójmiejskich stacjach kierowcy płacili za litr benzyny Pb 95 - 3,34 zł, za olej napędowy - 3,69 zł, a za gaz nawet... 1,45 zł. Dziś niestety ceny paliw galopują w zupełnie odwrotnym kierunku.

Już teraz na niektórych stacjach paliw cena gazu przekroczyła magiczną barierę 3 zł za litr. Niebezpiecznie szybko rosną także ceny oleju napędowego i benzyny, które zbliżają się do kuriozalnych 6 zł za litr. Zdaje się, że przekroczenie tej granicy to wyłącznie kwestia czasu. Powinniśmy przygotować się na kolejne podwyżki cen.

Analitycy e-petrol prognozują, że w najbliższych dniach (4-10 października) średnie ceny paliw detalicznych za jeden litr na stacjach w Polsce będą wynosiły:

  • Pb 95: 5,80 - 5,92 zł,
  • Pb 98: 5,98 - 6,09 zł,
  • ON: 5,69 - 5,80 zł,
  • LPG: 2,89 - 2,96 zł.

Firmy, które zamontują instalację LPG w twoim aucie


Autogaz ostatnio tak drogi był w 2012 roku. Aktualnie to najszybciej drożejące paliwo na stacjach.

Instalacja gazowa w samochodach zawsze kojarzyła się z dużą oszczędnością. Jednak wobec aktualnych cen autogazu jazda pojazdami napędzanymi LPG przestaje być tak opłacalna, jak do tej pory.

Zachęcamy was także do uzupełniania w naszej porównywarce cen paliw na trójmiejskich stacjach. W naszym serwisie paliwowym, po prawej stronie, znajduje się opcja dodania ceny paliwa na wybranej stacji.
Czy wzrost cen paliw spowodował, że z auta korzystasz rzadziej?
53%

nie, niestety nie mogę sobie na to pozwolić

19%

nie, ale kolejne podwyżki zapewne do tego doprowadzą

22%

tak, ograniczyłe(a)m jazdę samochodem

6%

tak, przerzuciłe(a)m się na komunikację miejską

zakończona

łącznie głosów: 1337

Opinie wybrane


wszystkie opinie (340)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.