Mikołaje na motocyklach wracają na trójmiejskie ulice

2 grudnia 2021, 9:00
Michał Jelionek
Ponownie na ulicach Trójmiasta zobaczymy paradę motomikołajów. Więcej zdjęć (4)

Ponownie na ulicach Trójmiasta zobaczymy paradę motomikołajów.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Ponownie na ulicach Trójmiasta zobaczymy paradę motomikołajów.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Po rocznej przerwie na ulice Trójmiasta ponownie wyjadą motocykliści odziani w stroje Świętego Mikołaja. Przed nami 19. edycja kultowego już wydarzenia - Mikołajów na motocyklach. Kawalkada wystartuje w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, spod stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Motocykliści wyruszą w kierunku Gdyni o godz. 11.


W paradzie nie zabraknie widowiskowych maszyn. Więcej zdjęć (4)

W paradzie nie zabraknie widowiskowych maszyn.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

W paradzie nie zabraknie widowiskowych maszyn.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

W ubiegłym roku przejazd przez Trójmiasto motomikołajów został odwołany z przyczyn epidemiologicznych. Zorganizowano wirtualną paradę, w której udało się zebrać blisko 50 tys. zł. W 2019 r. Mikołaje na motocyklach zgromadzili ponad 83 tys. zł. Jak będzie w tym roku?

Celem wydarzenia jest niesienie pomocy podopiecznym pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zebrane przez Mikołajów na motocyklach środki pieniężne pozwolą ufundować potrzebującym dzieciakom świąteczne paczki i ciepłe posiłki.

- Bardzo się cieszymy, że znowu wyjedziemy na trójmiejskie ulice. Wielu motomikołajów z utęsknieniem czeka na ten moment. Liczymy, że w niedzielę dopisze pogoda. A jeśli tak się stanie - to jest szansa, że w kawalkadzie zobaczymy nawet tysiąc maszyn - zapowiada Monika Pranczke z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.
Mikołaje na motocyklach 2018
Standardowo, aby wziąć udział w przejeździe, trzeba spełnić dwa warunki: zakupić cegiełkę i odziać się w strój Świętego Mikołaja (sama czapka to za mało). Cegiełki można kupić w punktach stacjonarnych do 3 grudnia (lista lokalizacji), a także na Allegro i na starcie w dniu imprezy.

W przedsprzedaży cena minimalna cegiełki wynosi 25 zł, natomiast w dniu wydarzenia, na bramkach wjazdowych przy stadionie cena to co najmniej 30 zł.

Uczestnicy powinni założyć pełny strój Świętego Mikołaja. Organizatorzy dopuszczają wariacje i zapraszają do parady również śnieżynki, elfy, renifery czy... choinki. Poza tym każdy motocykl, quad czy skuter musi mieć oznaczenie w postaci naklejki, która uprawnia do wjazdu na teren imprezy.

W tym roku meta zlokalizowana jest na skwerze Kościuszki. Więcej zdjęć (4)

W tym roku meta zlokalizowana jest na skwerze Kościuszki.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

W tym roku meta zlokalizowana jest na skwerze Kościuszki.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Każdego roku 26-kilometrowa trasa przejazdu wygląda niemal identycznie, rotacyjnie zmieniane są tylko kierunki. Tym razem motocykliści wyruszą z Gdańska, a zakończą przejazd w Gdyni.

Impreza zakończy się około godz. 14-14:30. Pozostali uczestnicy ruchu powinni uzbroić się w cierpliwość, bo na drogach nie zabraknie utrudnień.

Trasa i utrudnienia w ruchu


Po opuszczeniu parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk kawalkada motocyklistów przejedzie ulicami Marynarki Polskiej i Jana z Kolna. Po minięciu Zieleniaka skręci w prawo i pogna prosto do mety głównymi alejami Trójmiasta: Zwycięstwa i Grunwaldzką w Gdańsku, Niepodległości w Sopocie oraz Zwycięstwa w Gdyni. Na mapie przejazdu nie mogło zabraknąć ul. Świętojańskiej, która będzie ostatnią prostą przed metą zlokalizowaną na skwerze Kościuszki, na wysokości gdyńskiego Akwarium.

To oznacza, że od godz. 11 do godz. 12-12:30 zablokowany będzie przejazd głównymi ulicami Trójmiasta w stronę Gdyni.

Czasowe wstrzymania w ruchu komunikacji miejskiej


W Gdańsku i Sopocie w godzinach 11-11:40 w rejonie ulic: Pokoleń Lechii Gdańsk - Żaglowej - Marynarki Polskiej - Jana z Kolna - Wałów Piastowskich - Błędnika - Zwycięstwa - Grunwaldzkiej - al. Niepodległości - ... wystąpią czasowe wstrzymania ruchu, w tym również autobusów miejskich. Należy liczyć się z możliwymi utrudnieniami w kursowaniu tramwajów na skrzyżowaniach ulic: al. Zwycięstwa/al. Hallera (ok. godz. 11:10) i al. Grunwaldzka/ul. Pomorska (ok. godz. 11:20).

Mikołaje na motocyklach to:
77%

świetna impreza ze szczytnym celem

13%

całkiem ciekawe wydarzenie, ale organizator mógłby je nieco urozmaicić

10%

jestem przeciwny(a) tej imprezie, znowu czeka nas paraliż miasta

zakończona

łącznie głosów: 917

Opinie wybrane


wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.