stat

Mikołaje na motocyklach przejadą przez Trójmiasto

27 listopada 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Jelionek

Wielki orszak Mikołajów na motocyklach wystartuje ze skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w niedzielę, 2 grudnia, punktualnie o godz. 11. Kawalkada przejedzie głównymi arteriami Trójmiasta, a ostatnim punktem trasy będzie parking przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Mikołaje liczą, że ze względu na szlachetny cel i zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących dzieciaków, kierowcy przymkną oko na niewielkie utrudnienia, które wystąpią na drogach.
  • Start: skwer Kościuszki, Gdynia godz. 11:00 (początek imprezy o godz. 10)

  • Meta: Stadion Energa Gdańsk, godz. 12:00


Mikołaje na motocyklach już po raz szesnasty wyjadą na ulice Trójmiasta, żeby pomagać podopiecznym pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zebrane przez nich środki pieniężne pozwolą ufundować potrzebującym dzieciakom świąteczne paczki i ciepłe posiłki.

W ubiegłym roku trasę z Gdańska do Gdyni pokonało blisko 1400 przyozdobionych maszyn (około 2 tys. uczestników), a na konto Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego trafiło 85 tys. zł. Rekord wpłat ustanowiono trzy lata temu. Wówczas zebrano ponad 125 tys. zł.

Mikołaje na motocyklach 2017.


Każdego roku 26-kilometrowa trasa przejazdu wygląda niemal identycznie, rotacyjnie zmieniane są tylko kierunki. Tym razem motocykliści wyruszą z Gdyni, a zakończą przejazd w Gdańsku.

Mikołajowa kawalkada wyruszy ze skweru Kościuszki o godz. 11. Organizatorzy apelują jednak, aby pojawić się na miejscu startu około godz. 10. Ułatwi to formowanie kolumny. Orszak przejedzie głównymi alejami Trójmiasta: Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, Niepodległości zobacz na mapie Sopotu w Sopocie oraz Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska i Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Za Zieleniakiem zobacz na mapie Gdańska Mikołaje skręcą w lewo, w ul. Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, a następnie udadzą się prosto do mety, czyli na parking Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska. Tutaj zaplanowano uroczysty finał parady.

Każdy motocyklista, który chciałby wziąć udział w imprezie musi spełnić trzy warunki.

Po pierwsze, należy przy bramkach wjazdowych wykupić cegiełkę, która upoważnia do wzięcia udziału w paradzie. Cegiełka kosztuje 30 zł, ale oczywiście można wpłacać większe kwoty.

Po drugie, uczestnicy powinni odziać się w pełny strój św. Mikołaja (sama czapka to za mało). Organizatorzy dopuszczają wariacje i zapraszają do parady również śnieżynki, elfy, renifery czy... choinki.

W końcu - po trzecie - każdy motocykl, quad czy skuter musi posiadać oznaczenie w postaci naklejki, która uprawnia do wjazdu na teren imprezy.
Czy weźmiesz udział w tegorocznej paradzie Mikołajów?
17%

tak, będę jechał(a) motocyklem

43%

tak, będę dopingował(a) Mikołajów na trasie przejazdu

40%

nie, nie planuję

zakończona

łącznie głosów: 1055