Mocna premiera i zielony miesiąc w Toyota Carter Gdańsk

5 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)

Kampania promująca ochronę środowiska, zbliżająca się wielkimi krokami premiera długo oczekiwanej Supry i używane samochody dostępne od ręki - sprawdziliśmy, co słychać w gdańskim salonie Toyota Carter zobacz na mapie Gdańska.Trojmiasto.pl: Czerwiec był "Zielonym Miesiącem Toyoty". Jak ta ogólnopolska kampania przebiegła w salonie Toyota Carter Gdańsk?

Maja Lesińska: Zero plastikowych kubków, słomek czy łyżeczek. W czerwcu w Toyota Carter Gdańsk jako pierwsi w Trójmieście i najprawdopodobniej jedni z pierwszych w Polsce zrezygnowaliśmy z używania kuchennych jednorazówek. To akcja, którą postanowiliśmy wpisać się w dużą, korporacyjną kampanię na rzecz ochrony środowiska, nawiązując do wyzwania Toyoty: "Społeczeństwo przyszłości żyjące w zgodzie z naturą". Każdy z nas zna z mediów efekty niewłaściwego gospodarowania odpadami plastikowymi. Skutki są nieodwracalne. Dlatego tak ważna jest nasza świadomość, aby ograniczyć - z tendencją do zaprzestania - używanie przedmiotów z tworzyw sztucznych.

Chyba niełatwo było się przestawić?

Jesteśmy otwartym na nowości, dynamicznym zespołem. Śmiało więc można powiedzieć, że przyszło to ewolucyjnie. Wiele osób już od dawna nie korzystało na co dzień z plastików. Poza tym, chyba lubimy być pierwsi, czego przykładem kilka miesięcy temu było wymyślenie przez naszych pracowników specjalnego zestawu umożliwiającego ładowanie telefonu w poczekalni dla klientów. To, co miało być kameralnym udogodnieniem, okazało się ogólnopolskim hitem.


"Zielony Miesiąc Toyoty" organizowany jest od szesnastu lat. To pierwszy raz, kiedy tak mocno się w tę akcję angażujecie?

Robimy to, co roku, ale również przy okazji. Proekologiczne akcje w Toyota Carter Gdańsk odbywają się bowiem regularnie. Wywalczyliśmy w Gdańsku i Sopocie strefy darmowego parkowania dla samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Zbieramy nakrętki, sadzimy drzewka. Zachęcamy młodych ludzi do udziału w konkursach kreślących wizje ekologicznych pojazdów przyszłości... Długo by wymieniać.

Skoro jesteśmy przy pojazdach przyszłości. Wróćmy do roku siedmiu premier.

To świetny moment, bo właśnie mamy kolejną, w dodatku niezwykle spektakularną. Jest nią najnowsza generacja Toyoty Supry. Samochód, który stał się kultowy, zanim pojawił się w salonach. Tutaj mam dobrą wiadomość dla miłośników tej najbardziej entuzjastycznej motoryzacji. Nową Toyotę Suprę można jeszcze u nas zamówić. Porywająco kształtne nadwozie coupe, świetny rozkład mas, sześciocylindrowy silnik o mocy 340 KM i 4,3 sekundy do "setki" - ot, cała Supra w pigułce. Auto kosztuje 315 900 zł. Zapraszam i dodam tylko, że w naszym salonie taki samochód pojawi się fizycznie już w sierpniu.

Toyota Supra to samochód marzeń wielu kierowców. A co, jeśli wybieramy się na długo wyczekiwany urlop i na wymarzony wyjazd chcielibyśmy wybrać się nową, nieco mniej ekstrawagancką i bardziej praktyczną Toyotą? Czy posiadacie auta dostępne od ręki?

Oczywiście. Wystarczy załatwić wszystkie formalności związane z zakupem auta i cieszyć się samochodem objętym programem Toyota Outlet albo pewnym i od razu gotowym do dalekich podróży pojazdem oferowanym przez nasz dział samochodów używanych. Zachęcam do odwiedzin naszego salonu.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii