Ulica Morska - kolejne motoryzacyjne zagłębie

8 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Całkiem niedawno pisaliśmy o al. Grunwaldzkiej, czyli najpopularniejszej motoryzacyjnej ulicy nie tylko w Gdańsku, ale i w całym Trójmieście. Gdybyśmy stworzyli ranking takich arterii, to z pewnością na drugim miejscu uplasowałaby się ul. Morska zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, na której od lat działa blisko dziesięć salonów samochodowych.Przebiega przez cztery dzielnice, liczy ponad 8 kilometrów długości i jest najdłuższą ulicą Gdyni. Mowa oczywiście o Morskiej, na której od wielu lat kwitnie biznes motoryzacyjny. Zupełnie nas to nie dziwi, bo atrakcyjność tej arterii - z punktu widzenia inwestorów - jest ogromna. Świadczy o tym chociażby liczba kierowców, którzy codziennie korzystają z tej trasy.

Salony samochodowe na ul. Morskiej nie stanowią takiego skupiska, jak w przypadku al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Są rozsiane na kilkukilometrowym odcinku rozciągającym się od centrum Gdyni do granicy z Rumią.

Jeśli pokusilibyśmy się o porównanie obu tych ulic - to na pewno istotną różnicą jest perspektywiczność. W przypadku ul. Morskiej nie mówi się o nowych inwestycjach, choć wiele salonów w ostatnich latach przeszło gruntowne modernizacje. Natomiast na al. Grunwaldzkiej już niebawem powstaną kolejne stacje (m.in. Jaguara i Land Rovera czy Lexusa).

Tym pierwszym obiektem, który mijają kierowcy jadący z centrum Gdyni w kierunku Rumi, jest salon Skody zobacz na mapie Gdyni należący do Grupy Plichta. Zresztą to dealer, który na ul. Morskiej posiada jeszcze dwie inne stacje - Volkswagena zobacz na mapie Gdyni i Seata zobacz na mapie Gdyni.

Swoje salony na ul. Morskiej lub w bezpośrednim sąsiedztwie mają także dealerzy: Euro-Car zobacz na mapie Gdyni (Ford), Zdunek zobacz na mapie Gdyni (Renault i Dacia), Margo zobacz na mapie Gdyni (Hyundai) i Serwis Haller zobacz na mapie Gdyni (Opel).

A to nie koniec, bo przecież kawałek dalej (już na ul. Grunwaldzkiej w Rumi) swoje salony mają dealerzy ściśle związani z Trójmiastem, czyli Walder zobacz na mapie Gdyni (Toyota) i JD Kulej zobacz na mapie Gdyni (Citroen).


Trójmiejskie salony samochodowe prezentują się:
14%

bardzo atrakcyjnie

42%

całkiem nowocześnie

21%

nie wiem, raczej nie zwracam na ich wygląd uwagi

15%

raczej bardzo przeciętnie

8%

słabo, są brzydkie

zakończona

łącznie głosów: 457

mJ