Motocykle, ciężarówki i Noc Muzeów - motomaniacy nie będą się nudzić

18 maja 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Jelionek

Testowanie legendarnych jednośladów z rodziny Harley-Davidson, festiwal ciężarówek czy Noc Muzeów w salonie samochodowym - to propozycje dla fanów motoryzacji, którzy planują ciekawie spędzić nadchodzący weekend.Nafri Truck

Motoryzacyjny rozkład jazdy rozpoczynamy od dwudniowej imprezy, która odbędzie się na terenie giełdy w Pruszczu Gdańskim. To Nafri Truck, czyli zlot wystylizowanych ciężarówek. W programie pierwszego dnia znajdziemy m.in. konkursy sprawnościowe dla kierowców, pokaz ozdób oświetleniowych czy koncert Cezarego Makiewicza. W piątek impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Drugiego dnia zlotu bramy giełdy zostaną otwarte już o godz. 10. Nafri Truck zakończy się około godz. 18, a zwieńczeniem dwudniowego pikniku będzie przejazd kawalkady ciężarówek ulicami miasta. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.


She's Mercedes - babski odjazd

Organizatorem drugiego piątkowego wydarzenia jest przedstawiciel marki Mercedes-Benz, firma Witman. 19 maja dealer zaprasza swoje klientki, jak również fanki niemieckiej marki na "babski odjazd". Przez kilka godzin panie będą szalały różnymi modelami Mercedesa na torze Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Nie zabraknie wyścigów gokartów oraz testów sprawnościowych. Wydarzenie jest częścią projektu She's Mercedes, którego celem jest pokazanie ważności kobiet w życiu oraz biznesie. Niestety, wstęp na imprezę tylko za okazaniem zaproszenia.

Yamaha - nowy początek

Firma AC Motors zaprasza miłośników jednośladów na oficjalną inaugurację nowego salonu przy ul. Jabłoniowej 2 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W kilkugodzinnym programie imprezy znajdziemy m.in. jazdy testowe demonstracyjnymi egzemplarzami Yamahy, szkolenie z pierwszej pomocy, koncerty w klimacie pop, rock i szant, a także strefy barber oraz gier planszowych. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10. Wstęp jest bezpłatny.

Noc Muzeów

Przed nami kolejna edycja bardzo lubianej Nocy Muzeów. W tym roku do zabawy przyłącza się również... dealer samochodowy. W sobotę, 20 maja, Toyota Walder zaprasza do swojego salonu w Rumi na inspirującą wyprawę do świata motoryzacji i ojczyzny aut hybrydowych - Japonii. Na odwiedzających czekać będzie wystawa "Hybrydy mają już 20 lat", japońskie przysmaki (sushi i herbaty smakowe), pokazy sztuk walki, konkursy z nagrodami (do wygrania auto hybrydowe z pełnym bakiem na weekend), a nawet zabiegi kosmetyczne (japoński manicure czy masaż z elementami akupresury). Impreza rozpocznie się o godz. 19, a zakończy około godz. 1. Wstęp jest wolny.

Harley-Davidson on tour

Ostatnią motoryzacyjną propozycją jest impreza cyklicznie organizowana w całej Europie przez markę Harley-Davidson. Tym razem przystankiem jest Gdańsk i salon Motor Centrum zobacz na mapie Gdańska, przed którym zaparkuje oryginalnie wymalowana ciężarówka. Jednak to nie ona będzie największą atrakcją, a to, co dostarczy do Trójmiasta, czyli 23 modele legendarnej marki, którymi w sobotę i niedzielę będzie można się przejechać. Na bezpłatne jazdy testowe można się zapisywać do końca czwartku.