Motocykliści (po)świecą przykładem. Parada przejedzie ulicami Gdańska

25 września 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Michał Jelionek

Premierowa odsłona imprezy odbyła się w 2015 roku.

W piątkowy wieczór, 29 września, kilkuset motocyklistów z Trójmiasta uformuje gigantyczną kolumnę, która przejedzie ulicami Gdańska. Wszystko po to, aby promować i przypominać o korzystaniu z elementów odblaskowych. Ku przestrodze.Kawalkada motocyklistów wyruszy o godz. 20:45 spod salonu Harley-Davidson w Gdańsku przy ul. Miałki Szlak 4/8 zobacz na mapie Gdańska (45 minut wcześniej rozpocznie się formowanie kolumny). Motocykle pod eskortą policji przejadą łącznie 22 kilometry. W poprzednich dwóch edycjach nocnego przejazdu przykładem świeciło łącznie około 600 motocyklistów.

Jednoślady przejadą ulicami: Opłotki zobacz na mapie Gdańska, Elbląską zobacz na mapie Gdańska, Podwale Przedmiejskie zobacz na mapie Gdańska, Hucisko zobacz na mapie Gdańska, Wały Jagiellońskie zobacz na mapie Gdańska, Błędnik zobacz na mapie Gdańska, al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska, al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska, Miszewskiego zobacz na mapie Gdańska, Wyspiańskiego zobacz na mapie Gdańska, al. Legionów zobacz na mapie Gdańska, al. Rzeczpospolitej zobacz na mapie Gdańska, al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdańska, Czarny Dwór zobacz na mapie Gdańska, Drogą Zieloną zobacz na mapie Gdańska, Tunelem pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska, Trasą Sucharskiego zobacz na mapie Gdańska, i ponownie Elbląską zobacz na mapie Gdańska oraz Miałki Szlak zobacz na mapie Gdańska. Metą - podobnie jak start - będzie parking przy salonie Motor Centrum.

"Świeć przykładem nocą" to akcja profilaktyczna, której celem jest rozpowszechnianie użytkowania elementów odblaskowych.

- Zarówno kierujący motocyklem, jak i pasażer, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, wskutek wypadków drogowych, doznają najczęściej poważnych obrażeń lub ponoszą śmierć. Na chwilę obecną wśród trójmiejskich motocyklistów korzystanie z elementów odblaskowych jest wciąż mało popularne. Motor Centrum wespół z grupą ratowniczą Motopozytywni.pl chce zmienić ten trend. Wierzymy, że nasze działania profilaktyczne mogą wymiernie wpłynąć na liczbę wypadków z udziałem motocyklistów - tłumaczy Agnieszka Grygorowicz z Motor Centrum.
Impreza rozpocznie się o godz. 18 od szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. O godz. 19 dealer zaprezentuje uczestnikom wydarzenia swoje premierowe modele na rok 2018. Natomiast o godz. 20:15 rozpocznie się formowanie kolumny. Motocykle pod salonem pojawią się około godz. 21:30. Impreza zakończy się godzinę później.

W przejeździe może wziąć udział każdy motocyklista. Warunkiem jest oczywiście posiadanie elementu odblaskowego.

Program imprezy:
17:00 - przyjazd uczestników
18:00 - szkolenie z pierwszej pomocy
19:00 - premiera nowych modeli Harley-Davidson 2018
20:15 - formowanie kolumny przejazdowej
20:45 - wyjazd motocyklistów
21:35 - powrót do salonu Harley-Davidson Gdańsk
22:30 - zakończenie imprezy

Opinie (73) 2 zablokowane

 • Lepiej widoczny ? - Widocznie lepszy! (2)

  • 13 0

  • A rowerzyści dalej w czarnych gaciach bez oświetlenia po ulicach (1)

   To jest jakaś paranoja!

   • 12 1

   • To jakis zart?

    Motory lepiej widoczne???
    Gdyby jezdzili przepisowo to byli by ...
    Ciekawy jestem ilu tych kamikaze kupilo by motor gdyby byla ograniczona predkosc elektronicznie do 150 -180 km/h w tych rumakach

    • 1 1

 • Swietny pomysl

  Cziesze sie, ze ludzie zaczynaja szanowac zdrowie i zycie - swoje i innych.
  Odblask - prosta sprawa, a moze naprawde wiele zmienic na drodze!

  Jeszcze gdyby udalo sie przekonac szybkich i bezpiecznych,
  ze ograniczenia predkosci sa po to, zeby dojechac do celu, a nie na cmentarz,
  bylo by juz calkiem super.

  • 10 4

 • nie ma to najmniejszego znaczenia (1)

  ostatnio w biały dzień zostałem potrącony przez tępaka w lanosie

  • 7 4

  • Pewnie nie miałeś odblasku.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.