Motocyklisto, weź udział w bezpłatnym szkoleniu

13 lutego 2020, 12:00
mJ

W najbliższą niedzielę, 16 lutego, w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku odbędzie się bezpłatne szkolenie dla motocyklistów. Głównymi elementami tegorocznych warsztatów będą technika jazdy i pierwsza pomoc. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu powinny się spieszyć, bo pozostało już tylko kilka wolnych miejsc.Gdańsk jest jednym z 18 miast, w których w tym roku Motopomocni.pl zorganizują bezpłatne szkolenie dla motocyklistów. To już siódma edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia. Ideą szkoleń jest przygotowanie motocyklistów do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu.

Przygotowane zajęcia opierają się o innowacyjny program, bogaty w wiedzę teoretyczną, oraz ćwiczenia praktyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. W gdańskich warsztatach udział weźmie około 50 osób.

Program szkolenia został podzielony na cztery części:
  1. Pierwsza pomoc z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości
  2. Zacznij przygodę z Enduro
  3. Pierwszy wyjazd na tor
  4. Zmiany w przepisach drogowych

W pierwszej części szkolenia omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem oraz udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Motocykliści założą specjalne okulary VR i przeniosą się do wirtualnej rzeczywistości, w której ich zadaniem będzie uratowanie życia poszkodowanemu.

W kolejnym bloku fachowcy opowiedzą o rozpoczęciu przygody z Enduro. Będą to szczególnie przydatne wskazówki dla motocyklistów, którzy coraz chętniej główne szlaki komunikacyjne zamieniają na bezdroża. Instruktorzy zwrócą uwagę na kilka podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem, poszanowaniem środowiska, a także odpowiedzą na zasadnicze pytanie: od czego zacząć? Ponadto uczestnicy poznają podstawy jazdy w terenie, pozycje na jednośladzie i sposoby unikania zagrożeń terenowych. Gratką będzie możliwość zgarnięcia vouchera na podstawowe szkolenie jazdy enduro.

W trzeciej części poruszony zostanie temat debiutanckiego wyjazdu na tor. Wielu motocyklistów najzwyczajniej nie wie, od czego zacząć swoją torową przygodę, i czy wymagane jest specjalne przygotowanie.

W końcu, w ostatnim bloku szkolenia, motopomocni przybliżą uczestnikom nowe przepisy ruchu drogowego. Opowiedzą o poprawnym zachowaniu przy tworzeniu korytarza życia i jeździe na suwak. Ta część szkolenia została przygotowana we współpracy z pogotowiem ratunkowym i wydziałem ruchu drogowego.

Szkolenie w PORD rozpocznie się o godz. 9, a zakończy się około godz. 16. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie motopomocni.pl.
Tak wygląda egzamin na motocykl
Czy posiadasz prawo jazdy na motocykl?
60%

tak, od wielu lat

14%

tak, od niedawna

13%

jeszcze nie, ale planuję zrobić

13%

nie, motocykle to nie moja bajka

zakończona

łącznie głosów: 210

mJ