stat

Motomaniacy rozpoczynają sezon

16 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ

Nieco ponad tydzień temu przy gdańskim stadionie zobacz na mapie Gdańska sezon oficjalnie otworzyli miłośnicy klasycznej motoryzacji. Teraz przyszła pora na inaugurację sezonu zlotowego. Impreza organizowania przez grupę MotoMania Pomorze i AutoShow-3city odbędzie się 22 kwietnia na Autodromie Pomorze.MotoMania Pomorze to grupa motoryzacyjnych zapaleńców, którzy cyklicznie - w różnych lokalizacjach Trójmiasta - organizują zloty integrujące fanów różnych marek samochodów. Serię tegorocznych spotkań otworzy niedzielna inauguracja na torze w Pszczółkach.

To dobra okazja do przyjrzenia się z bliska wystylizowanym egzemplarzom, pochwalenia się własnym samochodem i oczywiście wymiany spostrzeżeń z pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Organizatorzy szacują, że na zlocie pojawi się około 500 aut.

Jeden ze zlotów organizowanych przez MotoManię Pomorze.

Impreza rozpocznie się w samo południe. W kilkugodzinnym programie przewidziano kilka atrakcji, m.in. pokazy driftu i motocyklowego stuntu, drift taxi, gokarty, możliwość skorzystania z maty poślizgowej pod okiem instruktora, mobilna hamownia, konkursy z nagrodami i występ DJ-a.

- MotoMania Pomorze to grupa, która od kilku lat stara się sprostać wymaganiom uczestników zlotów motoryzacyjnych na Pomorzu. Z imprezy na imprezę staramy się urozmaicać wydarzenia o kolejne atrakcje oraz partnerów. Chcemy, żeby każdy uczestnik znalazł na zlocie coś dla siebie. Oprócz wymienionych atrakcji na pewno nie zabraknie rozrywki dla najmłodszych. Zależy nam, aby zloty odwiedzały całe rodziny - zachęca Łukasz Engelberg z MotoManii Pomorze.
Wstęp na teren wydarzenia jest płatny. Bilet dla kierowców samochodów i motocykli kosztuje 20 zł (niezależnie od liczby pasażerów, w cenie biletu miejsce postojowe na terenie zlotu, kiełbaska z grilla i wjazd na matę poślizgową). Wejściówka dla pieszych kosztuje 10 zł.

mJ