Mustang na prąd zaprezentowany w trójmiejskich salonach

13 grudnia 2020, 7:00
mJ

Długo zapowiadany Ford Mustang Mach-E na dwa dni zawitał do Trójmiasta. Elektryczny SUV w piątek zaparkował w gdańskim salonie Plichta, a w sobotę można go było obejrzeć w Gdyni, w stacji Euro-Car.Elektryczny Mustang odbywa właśnie międzynarodowe tournee i odwiedza kolejne salony. Tym razem trafił do naszego kraju, a jego pierwszym polskim przystankiem było Trójmiasto. Mach-E łącznie przez kilkanaście godzin prezentowany był w dwóch salonach. I tak naprawdę to jedynie przedsmak tego, co czeka potencjalnych nabywców tego elektrycznego modelu.

Premierowe dostawy Mustangów Mach-E do trójmiejskich salonów planowane są w pierwszej połowie 2021 roku. Producent jeszcze nie podał oficjalnego cennika, ale prawdopodobnie bazowa wersja zostanie wyceniona na około 220 tys. zł (wersja tylnonapędowa ze standardowym zasięgiem). Niewykluczone, że na początku dostępna w konfiguratorze będzie jedynie wersja First Edition, której cena będzie oscylowała w granicach 310 tys. zł.

Prawdopodobnie do polskich salonów trafi jedynie 50 sztuk tego modelu. Zainteresowane osoby powinny się więc spieszyć.

Więcej na temat aut elektrycznychElektryczny Ford Mustang Mach-E zaprezentowany w trójmiejskich salonach. Więcej zdjęć (18)

Elektryczny Ford Mustang Mach-E zaprezentowany w trójmiejskich salonach.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Elektryczny Ford Mustang Mach-E zaprezentowany w trójmiejskich salonach.

fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Mach-E to model, który od samego początku budzi spore kontrowersje. Przede wszystkim, wielu fanów kultowego Mustanga nie może się pogodzić z faktem, że Ford użył wierzgającego konia również w nazwie "elektryka". To celowy zabieg marketingowy, który może zadziałać jak magnes na klientów. Z pewnością gdyby auto nazywało się po prostu "Mach-E" - zainteresowanie premierą byłoby mniejsze.

Moim zdaniem auto na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, ale za to wygląda na mniejsze. Co do stylistycznych podobieństw do spalinowego Mustanga - wspólnym mianownikiem są przede wszystkim tylne lampy z charakterystycznymi pazurami. Poza tym Mach-E prezentuje się naprawdę interesująco.

Co ciekawe, Mach-E nie ma... klamek. Drzwi otwierają się po wciśnięciu przycisku na słupkach. Mało tego, do auta można się dostać przy użyciu kodu, który wpisuje się na "klawiaturze" znajdującej się na słupku B. Jeśli coś pójdzie nie tak, np. oblodzony słupek odmówi posłuszeństwa - wówczas drzwi Mustanga będzie można otworzyć, korzystając z aplikacji na smartfonie.

We wnętrzu Mach-E w oczy rzuca się przede wszystkim gigantyczny ekran. To wręcz pionowy telewizor. Podobnej wielkości ekrany spotkacie m.in. w Teslach, VW Touaregu czy nowej Klasie S.

Osoby, które będą konfigurowały nowego Mustanga Mach-E, na pewno nie będą się nudziły, bo "elektryk" będzie dostępny w kilku opcjach. Kilka dni temu w oddzielnym artykule zapowiedzieliśmy przyjazd elektrycznego Mustanga do Trójmiasta i nieco przybliżyliśmy to, co oferuje. Przypomnijmy to jeszcze raz.

  • Tylny napęd i mniejsza bateria (RWD Standard Range) - 269 KM mocy i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 75,7 kWh, zasięg: do 440 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 6,1 s, prędkość maksymalna: 180 km/h.
  • Tylny napęd i większa bateria (RWD Extended Range) - 294 KM mocy, 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 98,8 kWh, zasięg: do 610 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 6,2 s, prędkość maksymalna: 180 km/h.
  • Napęd na wszystkie koła i mniejsza bateria (AWD Standard Range) - 269 KM mocy, 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 75,7 kWh, zasięg: do 400 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 5,6 s, prędkość maksymalna: 180 km/h.
  • Napęd na wszystkie koła i większa bateria (AWD Extended Range) - 351 KM mocy, 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 98,8 kWh, zasięg: do 540 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 5,1 s, prędkość maksymalna: 180 km/h.
  • Napęd na wszystkie koła i większa bateria (wersja First Edition) - 351 KM mocy i 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 98,8 kWh, zasięg: do 540 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 5,1 s, prędkość maksymalna: 180 km/h.
  • Napęd na wszystkie koła i większa bateria (topowa wersja GT) - 487 KM mocy i 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Baeria o pojemności 98,8 kWh, zasięg: do 490 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 3,7 s, prędkość maksymalna: 200 km/h.

Bateria o mniejszej pojemności może być ładowana prądem stałym o mocy 115 kW, natomiast większa aż o 150 kW. Czas ładowania w przedziale od 10 do 80 proc. to odpowiednio: 45 i 38 minut przy wykorzystaniu maksymalnej mocy ładowania.

Czy podoba ci się elektryczny Mustang Mach-E?
29%

tak, prezentuje się świetnie

20%

raczej tak, wygląda całkiem dobrze

26%

raczej nie, wolę spalinową wersję Mustanga

25%

nie, jest brzydki

zakończona

łącznie głosów: 296

mJ