Najpierw salon Toyoty, a później... Maserati. Nowa inwestycja przy obwodnicy

8 października 2020, 14:00
Michał Jelionek

Przy trójmiejskiej obwodnicy, w sąsiedztwie węzła Kowale, powstanie nowy salon Toyota Carter. Co bardzo ważne, jak zapowiadają przedstawiciele Grupy Chodzeń, w przyszłości na tej samej działce wybudowana zostanie nowoczesna stacja Maserati.Aktualny salon Toyota Carter zlokalizowany jest w motoryzacyjnym zagłębiu Trójmiasta, przy al. Grunwaldzkiej 260Mapka. Nowa stacja powstanie na ul. MagnackiejMapka w Kowalach, tuż przy trójmiejskiej obwodnicy.

5 października Piotr Chodzeń, prezes firmy Carter, odwiedził Urząd Gminy Kolbudy w celu podpisania umowy z wójtem Andrzejem Chruścickim. Wiadomo, że w związku z budową salonu dealer zobowiązał się zmodernizować część ul. Magnackiej oraz wybudować zjazd z ul. Staropolskiej.

- Pierwszy etap inwestycji to budowa salonu sprzedaży dla samochodów osobowych i dostawczych marki Toyota oraz serwis mechaniczny z 15 podnośnikami, a także salon samochodów używanych. W drugim etapie planowana jest budowa serwisu blacharsko-lakierniczego. Oczywiście nadal będziemy obecni w naszej dotychczasowej lokalizacji, przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. W nowym salonie i serwisie znajdzie zatrudnienie ponad 100 osób. W przyszłości powstanie w tym miejscu także salon i serwis Maserati - poinformował Piotr Chodzeń.
Według zapowiedzi nowoczesny i jeden z największych salonów Toyoty w Polsce zostanie oddany do użytku za około 1,5 roku.

Warto dodać, że Carter to firma powiązana kapitałowo z Grupą "Chodzeń", będącą obecnie jedną z najsilniejszych grup dealerskich działających w naszym kraju. Grupa posiada salony Toyoty (Gdańsk, Warszawa, Piaseczno), Lexusa (Warszawa Puławska) i Maserati (Piaseczno).