Nowa Toyota Yaris. Dni Otwarte w Toyota Walder

11 września 2020, 7:00

Do Trójmiasta dotarła zupełna nowość ze stajni Toyoty - model Yaris. Już teraz śmiało można założyć, że w szybkim tempie podbije serca mieszkańców Trójmiasta, ale i całego Pomorza. Nowego Yarisa będzie można bliżej poznać dziś i jutro podczas Dni Otwartych organizowanych w salonach Toyota Walder w Chwaszczynie i Rumi.Nowa Toyota Yaris to już czwarta generacja popularnego miejskiego samochodu. Zachowała ona dotychczasowe cechy, nabierając przy tym stylistycznego charakteru. Design nowego Yarisa zamiast do swojego poprzednika, nawiązuje bardziej do większych modeli spod znaku Toyoty - chociażby nowej Corolli czy kultowej Supry.

Yaris powstał na nowej płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA) i ma modułową platformę GA-B. To na niej powstaną kolejne, miejskie samochody japońskiej marki. W porównaniu z poprzednikiem, nowa generacja jest krótsza. Długość nadwozia wynosi 3940 mm. Rozstaw osi jest natomiast dłuższy i mierzy teraz 2560 mm. W celu poprawy stabilności i lepszego prowadzenia, Yaris jest też niższy i to aż o 40 mm (wysokość auta to 1470 mm), a także szerszy o 50 mm (1745 mm).

"Napakowane" nadkola dodały Yarisowi drapieżności. Nawet w podstawowej wersji samochód sprawia wrażenie mocniejszej, bardziej usportowionej odmiany. Poza zupełnie nową stylistyką, Yaris otrzymał wydajniejszy napęd hybrydowy czwartej generacji o większej mocy. Oparty jest on na nowym 3-cylindrowym silniku Dynamic Force o pojemności 1,5 litra i łącznej mocy 114 KM.

W gamie napędów znajdują się także dwa silniki benzynowe: 1-litrowa jednostka o mocy 72 KM, współpracująca z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów, a także opracowany specjalnie do tego modelu motor o pojemności 1,5-litra i mocy 121 KM, który może być sparowany z 6-stopniową skrzynią manualną lub automatyczną CVT.

Już w standardowym wyposażeniu Yaris oferowany jest z systemem multimedialnym Toyota Touch 2 z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali, dwoma głośnikami, bluetooth, cyfrową obsługą stacji radiowych DAB, interfejsem Android Auto i Apple Carplay oraz usługami łączności Toyota Connected Car. Standardowa jest także klimatyzacja - automatyczna w odmianie hybrydowej lub manualna z silnikami konwencjonalnymi.

Nowy Yaris może pochwalić się także tytułem najbezpieczniejszego samochodu w segmencie B. W bazowej odmianie auto wyposażone jest w pakiet Toyota Safety Sense drugiej generacji. Składają się na niego m.in. układ wczesnego reagowania w razie zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) i automatycznych świateł drogowych (AHB), a także układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) i system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS). Nowością są także poduszki powietrzne między kierowcą i pasażerem w pierwszym rzędzie siedzeń.

Toyota Walder zaprasza na Dni Otwarte (11-12 września) do salonów zlokalizowanych:

Podczas Dni Otwartych salony będą czynne w godzinach:
  • piątek, 11.09, w godz. 8-18
  • sobota, 12.09, w godz. 8-15

Zapraszamy także do umawiania się na jazdy testowe nową Toyotą Yaris pod adresem mailowym: aneta.janczewska@toyotawalder.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii