stat

Nowe salony BMW i Volkswagena już otwarte

3 lipca 2019, 18:05
Michał Jelionek
Najnowszy artukuł na ten temat

Salon Renault Zdunek został przebudowany

Lista inwestycji trójmiejskich dealerów samochodowych, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku, jest naprawdę imponująca. Dwa kolejne obiekty zostały niedawno ukończone i od jakiegoś czasu są otwarte dla klientów. Mowa o flagowym salonie BMW Zdunek oraz nowym obiekcie firmy CityMotors, przedstawiciela marki Volkswagen.Flagowa inwestycja ZdunkaPod koniec maja Grupa Zdunek otworzyła swój nowy salon marki BMW przy ul. Miałki Szlak 59 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego budynku. A ten, przypomnijmy, był współdzielony z markami Renault i Dacia. Teraz - w końcu - BMW i Mini mają swój niezależny salon.

Okazały kompleks składa się z salonu sprzedaży podemonstracyjnych i używanych samochodów marki BMW, a także części i akcesoriów, oraz z największego w Trójmieście serwisu tych bawarskich aut. Strefa serwisowa składa się z 14 stanowisk, w których naprawiane oraz serwisowane są pojazdy marki BMW (w tym także motocykle) i Mini. Wkrótce w nowym salonie pojawi się punkt sprzedaży motocykli - BMW Motorrad.

Co w takim razie stanie się z poprzednim salonem BMW Zdunek? Zostanie przebudowany i zaadaptowany na potrzeby marek Renault i Dacia. Poniżej prezentujemy wizualizację zmodernizowanego obiektu.

Volkswagen przy stadionieSwoją inwestycję ukończyła także grupa PGA Polska, do której należy firma CityMotors, przedstawiciel Volkswagena. Działalność nowego salonu, który zlokalizowany jest przy ul. Uczniowskiej 36 zobacz na mapie Gdańska, w bliskim sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk, rozpoczęła się dokładnie 17 czerwca. Huczne, oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest na wrzesień.

Firma CityMotors na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w listopadzie 2016 roku. Dealer przejął od spółki Fota-Groblewski salon oraz autoryzację na sprzedaż i serwis samochodów marki VW. Po ponad dwóch latach włodarze firmy postanowili zmienić wysłużony obiekt przy ul. Jagiellońskiej 12A zobacz na mapie Gdańska na nowoczesną stację.

W nowym obiekcie o powierzchni blisko 4,6 tys. m kw. wygospodarowano strefę ekspozycyjną dla 25 samochodów oraz liczący 16 stanowisk serwis. W kompleksie - oprócz stref wystawienniczych aut osobowych i użytkowych, a także używanych - klienci mogą skorzystać ze stacji obsługi serwisu pojazdów, blacharnio-lakierni i punktu sprzedaży części.