Nowe salony i reaktywacja dealera

14 stycznia 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Michał Jelionek
Nowoczesny salon Mazdy BMG Goworowski w Gdyni. Więcej zdjęć (14)

Nowoczesny salon Mazdy BMG Goworowski w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Nowoczesny salon Mazdy BMG Goworowski w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Pod koniec minionego roku informowaliśmy o fuzji dwóch dealerów - Zdunek i KMJ Kaszubowscy. Jak się okazuje, to dopiero początek zmian na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym, na który m.in. powraca dealer Gajos. Ponadto, po kilku miesiącach intensywnej pracy doczekaliśmy się otwarcia nowego salonu Mazdy w Gdyni.Oficjalnie, wraz z początkiem 2016 roku działalność rozpoczął nowy obiekt Mazdy przy ul. Łużyckiej 9 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Wcześniej w tym miejscu prowadzono dystrybucję samochodów marek Jeep i Chrysler. Teraz BMG Goworowski zakończył gruntowną przebudowę obiektu i może pochwalić się najnowocześniejszym salonem Mazdy w Polsce. Dokładnie z takiej koncepcji stylistycznej będą korzystały wszystkie przedstawicielstwa japońskiego producenta na Starym Kontynencie.

Prace nad przebudową gdyńskiego obiektu rozpoczęły się w kwietniu 2015 roku. Nowa siedziba Mazdy liczy 1000 m kw. powierzchni, na której wygospodarowano strefę ekspozycyjną dla ośmiu samochodów, czyli na całą gamę modelową Mazdy.

- Nowy salon Mazdy BMG Goworowski to postawienie wielkiego kroku w kierunku marek premium. Obiekt wyróżnia wnętrze. Stanowiska wystawiennicze zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby oświetlały konkretnie eksponowany samochód. Są tak skonfigurowane, żeby na dany model padał jak najlepszy kąt światła. Według nowej filozofii Mazdy, to auta mają być w salonie gwiazdami. To one mają być na pierwszym planie - przyznaje Marcin Kaszubowski z BMG Goworowski.
Czytaj także: Dealer Zdunek łączy siły z KMJ Kaszubowscy

To nie koniec motoryzacyjnych inwestycji w Gdyni. Niebawem swój kolejny salon otworzy multidealer K&K Wojtanowicz. Obecnie w obiekcie przy ul. Kcyńskiej zobacz na mapie Gdyni trwają ostatnie szlify.

Budowa trzeciej stacji dealerskiej K&K Wojtanowicz rozpoczęła się w październiku 2014 roku. Właściciel firmy zapowiadał, że nowy salon zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2015 roku. Nie udało się. Prawdopodobnie nowoczesny obiekt zostanie otwarty dopiero w maju.

Z nowego salonu klienci będą wyjeżdżać samochodami marek: Kia, Suzuki i... tutaj niespodzianka. Właściciel Krzysztof Wojtanowicz oficjalnie nie ujawnia, które przedstawicielstwo przejmie jego firma, jednak jak udało się ustalić, będzie to Mitsubishi.

Nowy obiekt przy ul. Kcyńskiej będzie charakteryzowała dwupoziomowa powierzchnia ekspozycyjna o wielkości około 1250 m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 10 stanowisk serwisowych oraz punkty szybkiej obsługi klimatyzacji i wulkanizacji.

Trwają prace wykończeniowe salonu K&K Wojtanowicz w Gdyni. Więcej zdjęć (14)

Trwają prace wykończeniowe salonu K&K Wojtanowicz w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Trwają prace wykończeniowe salonu K&K Wojtanowicz w Gdyni.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Trzecią, ostatnią zmianą na trójmiejskiej mapie motoryzacyjnej jest powrót na stare śmieci firmy Gajos. Przypomnijmy, że dealer w 1997 roku otworzył salon w Sopocie przy ul. Kasztanowej 4 zobacz na mapie Sopotu, a w marcu 2012 roku doszło do wykupienia większościowych udziałów przez firmę Benepol i od tamtego momentu obiekt funkcjonował pod taką właśnie nazwą. Historia jednak zatoczyła koło i koniec końców, z początkiem nowego roku to Gajos Serwis powrócił do swojej pierwotnej siedziby jako niezależny dealer. Co ciekawe, firma nie będzie przedstawicielem jednego producenta aut. W salonie Gajos zainteresowani klienci kupią zarówno nowe, jak i używane samochody wszystkich dostępnych marek.

- Firma Gajos Serwis powstała w 1957 roku. Założył ją Stefan Gajos i do dzisiaj, w różnych konfiguracjach znajduje się w rękach rodziny Gajos. Dealer zajmuje się sprzedażą oraz serwisem samochodów nowych i używanych, bez względu na ich markę. Salon, do którego wracamy został odświeżony i na nowo oznakowany - zdradza Waldemar Kochanowski z firmy Gajos.
W skład reaktywowanego obiektu wchodzą: salon samochodowy, serwis, sklep motoryzacyjny, blacharnia, lakiernia, stacja kontroli pojazdów i auto komis.

Firma Benepol nie znika z rynku, w dalszym ciągu będzie zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów użytkowych marki Volkswagen. Siedziba dealera zlokalizowana jest przy ul. Lubowidzkiej 33 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.

Odświeżony obiekt Gajos Serwis w Sopocie. Więcej zdjęć (14)

Odświeżony obiekt Gajos Serwis w Sopocie.

fot. gajosserwis.pl

Odświeżony obiekt Gajos Serwis w Sopocie.

fot. gajosserwis.pl

Czytaj także: Nowy rok, nowe samochody. Będzie bardzo ciekawie