stat

Nowy salon Jeepa, Alfy Romeo i Fiata

19 maja 2017, 0:05

Auto Plus po ponad 25 latach działalności przy al. gen. Józefa Hallera 132 zobacz na mapie Gdańska przeniesie się wkrótce do nowej siedziby. Nowoczesny salon - w którym już niebawem zaparkują najnowsze modele Jeepa, Alfy Romeo, Fiata i Fiata Professional - budowany jest na działce przy ul. Potokowej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, a jego oficjalne otwarcie planowane jest we wrześniu. Zanim to jednak nastąpi, Auto Plus - jeszcze w obecnym salonie - będzie świętować premierę długo oczekiwanego Jeepa Compassa.Nowa siedziba Auto Plus powstaje w niezwykle atrakcyjnej i bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji w gdańskiej dzielnicy Brętowo. Położenie przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta i jednocześnie bliskość trójmiejskiej obwodnicy - to główne atuty nowej lokalizacji. Z całą pewnością nowe miejsce będzie dużym udogodnieniem dla obecnych i przyszłych klientów. To na nich przy ul. Potokowej 15 czekać będzie - zaprojektowana zgodnie z najnowszymi standardami koncernu FCA i rozlokowana na dwóch kondygnacjach - strefa wystawiennicza o powierzchni ponad 1100 m kw., a także nowoczesny serwis i stacja diagnostyczna. Ofertę uzupełni blacharnia-lakiernia oraz sklep z częściami zamiennymi.

Salon Auto Plus, który będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej sieci FCA w Europie - został zaprojektowany w koncepcji inteligentnego budynku z maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Dzięki temu w nowym kompleksie Auto Plus będzie możliwa stała prezentacja ponad 160 nowych aut osobowych i dostawczych, z wykorzystaniem salonów sprzedaży, magazynu podziemnego i ekspozycji zewnętrznej, której znacząca część będzie znajdować się na dachu parterowej sekcji budynku.

Firma Auto Plus postawiła na nowoczesność i ekologię. Obiekt zostanie wyposażony w systemy i technologie odpowiedzialne m.in. za odzysk ciepła, wysoki współczynnik termoizolacyjności, inteligentne sterowanie energooszczędnym oświetleniem LED, ogrzewaniem i klimatyzacją. Czy zatem nowa siedziba Auto Plus będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku salonów samochodowych w Trójmieście? Wiele na to wskazuje. Warto podkreślić, że blisko 90 proc. materiałów użytych do budowy obiektu podlega recyklingowi, a wszystkie wspomniane eko-rozwiązania mają za zadanie podnieść komfort pracy, a przede wszystkim jakość obsługi klienta, zarówno salonu samochodowego, jak i serwisu.

- Otwarcie nowej siedziby w Gdańsku przy ul. Potokowej to dla Auto Plus najważniejsze wydarzenie w historii firmy i szansa na rozwój w kolejnych latach, którego skutkiem będzie m.in. znaczne zwiększenie liczby miejsc pracy. Aktualnie powiększamy zespół serwisowy, a niebawem poszerzymy również kadrę działu handlowego i marketingu. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych oraz strony internetowej, na których znajdziecie państwo bieżące informacje - mówi Malwina Dunst, szef marketingu w CM Auto Plus.
Oficjalne otwarcie nowego salonu planowane jest na wrzesień.

Przeprowadzka firmy to zdecydowanie najważniejsze tegoroczne wydarzenie dla gdańskiego dealera. Najważniejsze, ale nie jedyne. W parze ze zmianą lokalizacji idą gorące premiery nowych modeli. Niedawno na trójmiejskim rynku debiutowały trzy odmiany Fiata Tipo, które dziś biją rekordy popularności, a zainteresowanie klientów przeszło najśmielsze oczekiwania dealera. Obecnie Auto Plus ma największy na Pomorzu magazyn samochodów z rodziny Tipo. Dostępnych od ręki jest ponad 90 samochodów.

Włoski koncern FCA od dłuższego czasu jest na fali sukcesu. W tym roku nie zamierza zwalniać tempa i już wcześniej zapowiedział dwa bardzo elektryzujące debiuty. Jeden z nich już za nami. W marcu Auto Plus zaprezentował Alfę Romeo Stelvio, pierwszego w ponad 100-letniej historii marki SUV-a. Samochód jeszcze zanim pojawił się w gdańskim salonie, doczekał się kilku zamówień.

- Alfa Romeo zajmuje szczególne miejsce w naszej firmie, ponieważ byliśmy pierwszym dealerem tej marki na Pomorzu. Doradcy Alfy Romeo codziennie mają wypełnione po brzegi grafiki jazd testowych. Model Stelvio to hit w świecie motoryzacji, a uśmiechy naszych klientów po odbyciu jazd testowych są tego najlepszym dowodem - dodaje.
To nie koniec nowości. Na początku lata do salonu Auto Plus wjedzie zupełnie nowy Jeep Compass. Po bardzo pozytywnym odbiorze przez polskich klientów na targach motoryzacyjnych w Poznaniu, wszystko wskazuje na fakt, że nowy model mocno namiesza w segmencie kompaktowych SUV-ów.

W celu zaspokojenia różnych potrzeb klientów, w ofercie Compassa znalazły się dwa silniki benzynowe i dwie jednostki wysokoprężne. Silniki diesla oferowane są łącznie w ośmiu różnych wersjach układu przeniesienia napędu oraz w czterech różnych wariantach wyposażenia. Oprócz opcji Sport i Longitude, Compass dostępny będzie w topowej konfiguracji Limited oraz Trailhawk, która oferuje najlepsze w swojej klasie właściwości terenowe Trail Rated 4x4.

Cennik Jeepa Compassa otworzy kwota 99 800 zł. Pojawienie się nowego modelu w Europie zostanie zaakcentowane premierową wersją Opening Edition, którą będzie charakteryzował nieprzeciętny design, szereg nowinek technologicznych oraz możliwości terenowe. Do tego należy dodać bardzo atrakcyjną ofertę finansową dla przedsiębiorców: leasing z ratą miesięczną od 1591 zł oraz rocznym pakietem ubezpieczenia komunikacyjnego.

Premierowa edycja Compassa będzie wyposażona m.in. w 9-biegową skrzynię automatyczną, system napędu 4x4 Jeep Active Drive, 18-calowe aluminiowe obręcze kół, system multimedialny Uconnect 8.4 z nawigacją, 9-głośnikowy system Beats Premium, system bezkluczykowy, pełen pakiet systemów bezpieczeństwa. Pierwsza odsłona modelu będzie oferowana z silnikiem benzynowym o pojemności 1.4 TMair i mocy 170 KM albo w konfiguracji z jednostką wysokoprężną 2.0 Mjet II, który generuje moc 140 KM.