Nowy salon Toyoty przy trójmiejskiej obwodnicy

15 września 2021, 12:00
Michał Jelionek
Tak będzie wyglądał salon Toyota Carter w Kowalach. Więcej zdjęć (1)

Tak będzie wyglądał salon Toyota Carter w Kowalach.

mat. prasowe

Tak będzie wyglądał salon Toyota Carter w Kowalach.

mat. prasowe

Nowoczesny salon Toyoty powstanie przy ul. MagnackiejMapka w Kowalach, w bezpośrednim sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta. Budowa nowego obiektu już się rozpoczęła.Trójmiejskie salony samochodowe


O nowej inwestycji Grupy Chodzeń informowaliśmy w październiku 2020 roku, przy okazji podpisania umowy między Piotrem Chodzeniem, prezesem firmy Chodzeń a Andrzejem Chruścickim, wójtem Gminy Kolbudy.

Budowa nowoczesnego salonu już wystartowała. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestora, prace zakończą się w połowie 2022 roku. Warto dodać, że przy okazji budowy salonu dealer zobowiązał się zmodernizować część ul. Magnackiej oraz wybudować zjazd z ul. Staropolskiej.

Według projektu salon z serwisem będzie liczył powierzchnię około 2,5 tys. m kw. Na strefę ekspozycyjną wygospodarowano 900 m kw., na której zaparkuje 18-20 aut. Natomiast na piętrze znajdzie się przestrzeń biurowa o powierzchni około 970 m kw.

Oprócz salonu sprzedaży nowych aut osobowych, w nowym kompleksie Toyota Carter znajdzie się punkt sprzedaży Toyota Professional, serwis z 15 podnośnikami oraz salon samochodów używanych.

W nowej siedzibie Toyota Carter zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Niewykluczone, że w przyszłości na tej samej działce wybudowana zostanie nowoczesna stacja marki Maserati.

Przypomnijmy, że aktualny salon Toyota Carter Gdańsk zlokalizowany jest przy al. Grunwaldzkiej 260Mapka.

Czytaj także:

Salon BMW i Mini w Gdańsku jeszcze w tym roku?

Koniec budowy salonów przy stadionie coraz bliżej


Salony Kia i Volvo "rosną" przy stadionie

Opinie wybrane


wszystkie opinie (83)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.