Ograniczniki prędkości do 180 km/h w samochodach Volvo już latem

25 maja 2020, 14:00
Michał Jelionek

Ten temat przewija się od dobrych kilku lat, ale zdaje się, że w końcu doczekaliśmy się jego realizacji. Volvo zaczęło montować ograniczniki prędkości do 180 km/h w swoich samochodach. Pierwsze egzemplarze aut z ogranicznikami trafią do Trójmiasta już latem.Volvo to od wielu lat synonim bezpieczeństwa. Marka, która wyznacza pewne trendy. Teraz Szwedzi chcą zapoczątkować pewną rewolucję w motoryzacji. Właśnie montują w swoich modelach ograniczniki prędkości. A to oznacza, że nowymi samochodami marki Volvo nie pojedziemy szybciej niż 180 km/h.

- Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie samochody produkowane od 2020 roku mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. Pierwsze auta do klientów trafią prawdopodobnie już w lipcu - tłumaczy Agata Marszał z Volvo Drywa.
Warto dodać, że aktualnie między producentami aut obowiązuje porozumienie, na mocy którego prędkości w autach są ograniczone elektronicznie do 250 km/h.

Cel: zero ofiar śmiertelnych- Opinie klientów są zdecydowanie podzielone. Musimy zatem przypomnieć priorytety naszej marki. Głównym z nich jest bezpieczeństwo, a nie prędkość. Wprowadzenie ogranicznika do 180 km/h stanowi element programu "Wizja 2020", którego głównym założeniem jest zredukowanie do zera liczby śmiertelnych wypadków z udziałem aut Volvo jeszcze przed końcem 2020 roku - dodaje.

Czy klienci odwrócą się od Volvo?Volvo wprowadzając budzące kontrowersje kierowców ograniczniki, raczej nie obawia się, że klienci nagle odwrócą się od marki. Ponad wszystko stawia bezpieczeństwo.

- Na pewno znajdą się niezadowoleni klienci. Warto jednak przypomnieć, że dopuszczalna prędkość na drogach jest dużo niższa, niż wprowadzona przez Volvo. Przecież w Europie tylko na niektórych niemieckich autostradach można legalnie pojechać szybciej niż 140 km/h - przypomina Marszał.
Wprowadzenie ograniczników sprawi, że nawet ponad 300-konne modele, które przecież ma w swojej ofercie Volvo, pojadą maksymalnie 180 km/h.

- Każdy model Volvo ma teraz ograniczenie prędkości do 180 km/h oraz funkcję Care Key. Care Key to funkcja, która pozwala właścicielowi lub głównemu użytkownikowi Volvo zaprogramować dodatkowe ograniczenia prędkości maksymalnej. Można ich użyć, gdy pożyczamy samochód innym członkom rodziny lub młodszym, niedoświadczonym kierowcom - zakończyła Agata Marszał.
Czy wprowadzenie ograniczników prędkości do 180 km/h to dobry pomysł?
32%

oczywiście, że tak, brawo Volvo

12%

raczej tak, to może być dobry ruch ze strony Volvo

16%

raczej nie, myślę, że sporo klientów odwróci się od tej marki

40%

nie, to kompletny absurd i strzał w stopę producenta

zakończona

łącznie głosów: 879