Ogromne dziury na Trakcie św. Wojciecha, a remontu nie będzie

7 lutego 2010 (artykuł sprzed 10 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

Projekt przebudowy ul. Unruga będzie za rok

Mamy już dosyć jazdy autem po Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku - mówią kierowcy. Co na to urzędnicy? Rozkładają ręce i każą w nieskończoność czekać na kapitalny remont drogi.Uszkodzone amortyzatory, pogięte felgi, a nawet wgniecione podwozie - to efekt jazdy samochodem po dziurach, które pojawiły się w wyniku tegorocznej mroźnej zimy na Trakcie św. Wojciecha, w pobliżu ul. Starogardzkiej zobacz na mapie Gdańska. 350-metrowy odcinek ulicy jest dziurawy niczym szwajcarski ser.

- Traktem św. Wojciecha nie da się jeździć bezpiecznie. Mroźna aura pogorszyła stan techniczny i tak już mocno wyeksploatowanej jezdni. W nawierzchni jest pełno wyrw i dziur. Kierowcy ratują się przed nimi, wjeżdżając często na przeciwny pas ruchu. O tragedię w tym miejscu nietrudno - poinformował nas rozzłoszczony pan Jarosław, mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego.

Drogowcy zapewniają, iż problem dziur na trasie wylotowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego jest im bardzo dobrze znany. Na bieżąco naprawiają uszkodzoną nawierzchnię. Jednak działania służb odpowiedzialnych za stan dróg to syzyfowa praca. Jedną dziurę załatają, a za chwilę kolejna powstaje kilka metrów dalej. Może kapitalny remont nawierzchni rozwiąże problem?

- O gruntownej modernizacji Traktu św. Wojciecha w bieżącym roku nie ma mowy. Nie mamy na ten cel środków finansowych - rozwiewa nadzieje Stanisław Małachowski, kierownik działu utrzymania dróg w ZDiZ Gdańsk.

Zniszczenie auta na Trakcie Św. Wojciecha, to żaden problem.Sprawdziliśmy, czy urzędnicy odpowiedzialni za rozdysponowanie pieniędzy publicznych w Gdańsku (między innymi do ZDiZ) mają zamiar w najbliższych latach sfinansować gruntowną modernizację trasy wylotowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

- Mimo wielu zaplanowanych modernizacji dróg na najbliższe lata, nie przewidujemy inwestycji w ciągu Traktu św. Wojciecha - odpowiada Izabela Kuś z Wydziału Programów Rozwojowych w Urzędzie Miasta Gdańska.

Kierowcy muszą więc zacisnąć zęby i przyglądać się służbom drogowym, biorących udział w walce z dziurami. Z tej sytuacji mogą cieszyć się jedynie mechanicy samochodowi, bowiem szkody, powstałe na dziurach na Trakcie św. Wojciecha, gwarantują im pracę na długie lata.

Sprawdź aktualną sytuację na ulicach Trójmiasta! Obserwuj na żywo kamery na drogach Trójmiasta

Trojmiasto.pl pomaga w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzenie pojazdu na dziurawej drodze.

Nie musisz fatygować się do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, jeśli uszkodziłeś auto na gdańskich drogach. By odzyskać pieniądze za naprawę, możesz pobrać wniosek z naszego portalu. Wystarczy go wypełnić i wysłać pocztą lub faksem.

Kliknij tutaj i pobierz wniosek.

Adres: TUiR Warta S.A. ul. Kołłątaja 1, 81-332 Gdynia
Fax: 0 58 662 44 10
Uszkodziłeś auto na dziurze w jezdni. Co robisz?
65%

sprawę kieruję do zarządcy drogi, niech on finansuje naprawę auta

8%

finansuję naprawę z ubezpieczenia AC

27%

nie będe użerał się z urzędnikami i firmą ubezpieczeniową, naprawiam auto we własnym zakresie

zakończona

łącznie głosów: 1025