Otwarcie nowego salonu Peugeot w Gdańsku

30 października 2020, 7:00
mJ

Na połowę listopada zaplanowane jest otwarcie kolejnego trójmiejskiego salonu marki Peugeot. Autoryzację na sprzedaż i serwis tych francuskich samochodów otrzymała Grupa Zdunek.O poszerzeniu oferty Grupy Zdunek o kolejną francuską markę informowaliśmy pod koniec lipca. Wówczas dealer uruchomił wyłącznie serwis Peugeota, przy czym jednocześnie przygotowywał salon sprzedaży. Zgodnie z zapowiedziami - salon zostanie otwarty w listopadzie.

Oznacza to, że już oficjalnie w skład Grupy Zdunek wchodzą wszystkie marki z koncernu PSA (Peugeot, Citroen i DS Automobiles). A to przecież nie koniec francuskiej motoryzacji w ofercie firmy. Od lat 90. dealer posiada autoryzację Renault.

Salon i serwis Peugeota zlokalizowane są w kompleksie przy al. Grunwaldzkiej 295Mapka w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Citroena.

Nowy salon sprzedaży samochodów marki Peugeot ma powierzchnię 270 m kw. i zaparkuje w nim nawet siedem aut spod znaku lwa. Przed salonem wyeksponowana zostanie strefa dla aut dostawczych i usługowych.

Obiekt przy al. Grunwaldzkiej to lokalizacja o charakterze przejściowym, bo plany rozwoju Grupy Zdunek przewidują budowę małego miasteczka francuskich marek przy obwodnicy Trójmiasta. W jednej lokalizacji mają powstać salony i serwisy Peugeota, Citroena, DS Store i Renault. Budowa planowana jest w przyszłym roku.

Firma Zdunek jest trzecim trójmiejskim dealerem Peugeota. Przypomnijmy, że od lat na lokalnym rynku działają dwie firmy: JD Kulej i Intervapo.

Trójmiejskie salony samochodowe


Która według ciebie francuska marka jest najlepsza?
30%

Peugeot

11%

Citroen

9%

DS Automobiles

15%

Renault

35%

żadna, nigdy nie kupię francuskiego auta

zakończona

łącznie głosów: 813

mJ