Peugeot z nowym lwem w logo

27 lutego 2021, 14:00
mJ
Tak prezentuje się najnowsze logo marki Peugeot. Więcej zdjęć (3)

Tak prezentuje się najnowsze logo marki Peugeot.

mat. prasowe

Tak prezentuje się najnowsze logo marki Peugeot.

mat. prasowe

Marka Peugeot jest w trakcie wdrażania sporych zmian. Elektryfikacja i stylistyczne odświeżenie gamy modelowej, zakusy na klienta z segmentu premium, a teraz także spora zmiana wizerunkowa. Peugeot ma nowego-starego lwa w herbie. Lwa, który wrócił do korzeni i stracił... tułów.Nowy kod stylistyczny Peugeota to niemała rewolucja, bo Francuzi praktycznie całkowicie zmienili swoją szatę graficzną. Tą najważniejszą zmianą jest oczywiście odmienione, bardziej eleganckie logo.

Przypomnijmy, że logo Peugeota na przestrzeni dekad było modyfikowane wielokrotnie. Oczywiście zawsze główną rolę odgrywał lew, ale w różnych konfiguracjach. Ewolucję emblematu najlepiej pokazuje poniższa grafika.

Tak zmieniały się emblematy Peugeota. Więcej zdjęć (3)

Tak zmieniały się emblematy Peugeota.

mat. prasowe

Tak zmieniały się emblematy Peugeota.

mat. prasowe

Nowy-stary lew z tłem w kształcie tarczy wyraźnie nawiązuje do poprzednika z lat 60. Skierowana w lewą stronę głowa lwa z bujną grzywą, a nad nią prosty napis Peugeot - trzeba przyznać, że oba herby są bardzo podobne. Zresztą sami Francuzi nie kryją, że nowy emblemat inspirowany jest jego dziedzictwem.

Pierwszym samochodem, który zostanie ubrany w nowe logo, będzie kolejna generacja kompaktowego Peugeot 308. Prezentacja nastąpi niebawem, bo 18 marca.

Nowy wygląd salonów Peugeota. Więcej zdjęć (3)

Nowy wygląd salonów Peugeota.

mat. prasowe

Nowy wygląd salonów Peugeota.

mat. prasowe

Oprócz nowego emblematu, włodarze Peugeota pochwalili się także nową stylistyką przyszłych salonów. Fasady obiektów zostaną ubrane w odświeżone logotypy i liternictwo, a także nową kolorystykę. Francuzi żegnają kolor granatowy, a witają matowo-czarne bądź matowo-niebieskie barwy.

Czytaj także: Nowy salon Peugeot w Gdańsku


Czytaj także: Peugeot 2008 - stylowy crossover z lwim pazurem


Czytaj także: Peugeot 508 dostępny także w nadwoziu kombiCzy podoba ci się nowe logo Peugeot?
74%

tak

26%

nie

zakończona

łącznie głosów: 457

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.