stat

Policyjna grupa Speed w BMW będzie tropić piratów drogowych

19 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Jelionek
Policyjna grupa Speed, do wyłapywania piratów drogowych

24 policjantów w 10 radiowozach BMW będzie ścigało piratów drogowych na całym Pomorzu. Właśnie powołano specjalną wojewódzką grupę "Speed".Takie grupy powoływane są w całej Polsce. Mają na celu wyłapywanie kierowców rażąco łamiących przepisy drogowe.

W piątkowe południe taki zespół zaprezentowano również na Pomorzu. W jego skład weszli policjanci komórek ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych. Ich działania mają poprawić bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach. Policjanci będą walczyć z agresją drogową i nadmierną prędkością.

- Pomorski zespół "Speed" składa się z 24 najbardziej doświadczonych policjantów ruchu drogowego. Specjalistyczną grupę dodatkowo wspierać będą policjanci z wydziałów kryminalnych i cyberprzestępczości. Ma to ułatwić wyłapywanie kierowców, których popisy drogowe trafią do sieci czy też kierowców biorących udział w nielegalnych wyścigach - opowiada kom. Robert Makowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku.

Cztery nowe radiowozy marki BMW w Gdańsku


Do ścigania piratów drogowych specgrupa będzie wykorzystywała 10 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów marki BMW. Pojazdy posiadają wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

- Kluczowym zadaniem grupy "Speed" jest zwalczanie głównej przyczyny wypadków drogowych, a więc nadmiernej prędkości. Policjanci będą kontrolować prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie zauważane jest przekraczanie prędkości. I właśnie na tym policjanci z nowo powstałej grupy będą się skupiać - wyjaśnia podkom. Joanna Skrent z KWP w Gdańsku.
Świeżo powołaną grupę "Speed" można spotkać na pomorskich drogach od piątku, 19 lipca.

Nasza kamera z drogówką na obwodnicy


Czy powołanie specgrupy "Speed" to dobry pomysł?
55%

zdecydowanie tak, trzeba walczyć z piratami drogowymi

21%

raczej tak, choć nie widzę różnicy między dotychczasowymi patrolami policji

24%

nie, nie widzę sensu działania takiej grupy

zakończona

łącznie głosów: 3463