Pomorska policja otrzymała 19 radiowozów marki Hyundai

5 grudnia 2019, 14:10
Michał Jelionek

Polska policja przesiada się z Kii do Hyundaia. Do końca roku flota Komendy Głównej Policji powiększy się o kolejne 303 egzemplarze modelu i30 w wersji Wagon, które następnie trafią do poszczególnych komend w całym kraju. W ciągu najbliższych dni na pomorskie drogi wyjedzie 19 nowych radiowozów.Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu trójmiejski dealer marki BMW, firma Zdunek, wygrała przetarg na dostarczenie polskiej policji nieoznakowanych radiowozów. Tym razem przetarg na radiowozy oznakowane padł łupem katowickiego przedstawiciela marki Hyundai.

Dealer zaoferował polskiej policji samochody Hyundai i30 w wersji wagon, czyli kombi. Radiowozy zostały wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra i mocy 140 KM. Będą dostępne zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów (86 sztuk). Auto na osiągnięcie "setki" potrzebuje około dziewięciu sekund, natomiast prędkość maksymalna wynosi 208 km/h.

Kontrakt opiewa na dostawę łącznie 667 egzemplarzy Hyundaia. Wiadomo, że w tym roku dealer przekazał już sporą część aut z tej puli, a to nie koniec, bo do końca grudnia flota policji powiększy się o kolejne 303 egzemplarze.

Część z nich została już rozdysponowana między komendy wojewódzkie. Pomorscy policjanci otrzymali 19 oznakowanych radiowozów, które w ciągu najbliższych dni wyjadą na drogi. Wiadomo, że do gdańskich komend trafi siedem aut, natomiast jeden radiowóz zasili policję w Sopocie. Prawdopodobnie gdyńscy funkcjonariusze otrzymają Hyundaie przy kolejnej dostawie.

Czy zwracasz uwagę na to, jakimi radiowozami jeździ polska policja?
49%

tak, interesuje mnie to

21%

czasami tak, ale zwracam uwagę tylko na rzadko spotykane modele

30%

nie, ta wiedza nie jest mi do niczego potrzebna

zakończona

łącznie głosów: 930