Poprawią pasy na ulicach Trójmiasta

26 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 9 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

Znaki poinformują kierowców o wysokości mandatu

Ciepło za oknem, coraz więcej samochodów na drogach, a znaki na ulicach zatarte. Kierowcy nie widzą przejść dla pieszych i pasów ruchu. Na szczęście w Gdyni i Sopocie odnawianie pasów już trwa, w Gdańsku rusza we wtorek.Kierowcy narzekają na brak odmalowanych poziomych znaków na jezdni. Niewiele zostało bowiem z zeszłorocznego malowania jezdni. W wielu miejscach linie mają już tę samą barwę, co ulice.

- Najgorzej jest na ul. Podmłyńskiej w Gdańsku. W zeszłym roku wymalowano tu pas dla rowerzystów, ale już po trzech lub czterech miesiącach zlał on się ze starymi pasami sprzed kilku lat. Teraz nie wiadomo, jak jeździć - nie widać, gdzie i dla kogo jest pas. Kiedy drogowcy zaczną poprawiać te braki? - pyta pan Jakub, kierowca.

Na szczęście malowanie linii na ulicach Gdańska ruszy niebawem. - Drogowcy ruszą z pracami we wtorek. Na głównych ciągach będą one prowadzone w godzinach nocnych, więc nie powinny wywoływać utrudnień - wyjaśnia Michał Piotrowski z biura prasowego miasta Gdańska.

W Gdyni malowanie pasów już trwa. Póki co zaplanowano odmalowanie znaków w 30 miejscach. Główne szlaki mają być gotowe jeszcze w połowie maja.

Podobnie jest w Sopocie. Tam jednak na pierwszy ogień drogowych malarzy idą główne ulice. Drogi mniej uczęszczane na nowe pasy będą musiały nieco poczekać.

Jak zapewniają nas trójmiejscy drogowcy, malowanie znaków poziomych na trójmiejskich ulicach powinno zakończyć się w połowie czerwca.
Czy przeszkadzają ci zatarte znaki poziome na drogach Trójmiasta?
7%

nie, ulice znam na pamięć, nie mam z tym problemu

6%

tak, ale tylko na głównych drogach

87%

tak, nie wiadomo wtedy gdzie jest przejście dla pieszych lub pas ruchu

zakończona

łącznie głosów: 1019